Gwiazdka Madeline

Madeline's Christmas
83-7180-490-3
Gwiazdka, Madeline
dona

Madeline, dzielna dziewczynka, znana już z wcześniej wydanej książki pod tytułem Madeline i tym razem przeżywa niezwykłe przygody. Gdy wszystkie jej koleżanki leżą chore w łóżeczkach i tylko ona sama uwija się pracowicie sprzątając, karmiąc i podając lekarstwa - pojawia się ktoś niezwykły, kto sprawia, że Boże Narodzenie pełne jest radości i czarów. Nikt nigdy nie napisał milszej opowieści dla dzieci - orzekli krytycy. Ludwig Bemelmans, autor historii o Madeline i ilustrator wszystkich książek z tego cyklu stał się od razu jednym z najpopularniejszych pisarzy. Opowiastka ta wydana po raz pierwszy w Nowym Jorku w 1939 roku przetłumaczona została na wiele języków i należy dziś do klasyki światowej literatury dziecięcej.

annaroza | 2016-05-29
Przeczytana: 2000 rok