Na giełdzie Forsyte'ów

Wydawnictwo: Videograf II
On Forsyte change
powieść angielska
Oceansoul

Kontynuacja Sagi rodu Forsyte'ów, pasjonującego cyklu powieściowego, który przyniósł John'owi Galsworthy'emu literacką Nagrodę Nobla! Wielka epicka opowieść o angielskich wyższych strefach przełomu XIX i XX wieku.

Beata | 2015-04-07
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione

Polecam jako absolutne arcydzieło powieści obyczajowej.

Rose Blue | 2013-07-23
Przeczytana: 17 lipca 2013

Zbiór opowiadań o rodzinie Forsyte’ów, których akcja rozgrywa się na przestrzeni lat 1821 – 1918. Autor zawarł w niej opowiadania dotyczące głównych bohaterów „Sagi rodu Forsyte’ów”, ale także członków rodziny, którzy stanowili poniekąd tło wydarzeń.
Ksiązka nie jest zła, ale osobiście wolę dłuższe formy literackie w wykonaniu Galsworthyego. Opowiadania są w sporej części dość zabawne, oczywiście bezbłędnie i bezkompromisowo wytykają ludzkie niedoskonałości, czy to spowodowane charakterem, czy uleganiu modzie lub wpływowi otaczających nas ludzi. Warto sięgnąć po ten zbiór dopiero, jeśli uległo się urokowi rodziny Forsyte’ów, w przeciwnym razie może zniechęcić do przeczytania pozostałych książek im poświeconych.

Ireth | 2016-08-21

Rewelacyjne uzupełnienie niesamowitej "Sagi Rodu Forsyte'ów"

Violka | 2012-06-27
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam

Kupiłam na straganie obok warzyw i klapek z tworzywa. Zaczynam powtórkę z lit. angielskiej.

Johel | 2016-04-06
Buka | 2016-03-02