Sprzedać! Kupić! Sklepy warszawskie z artykułami domowymi 1830-1870

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Studia i Materiały z Historii Kultury Materialnej 0081-6558". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Instytut Archeologii i Etnologii PAN
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-85463-54-2
historia
Lady_B

Jest to książka poświęcona dziewiętnastowiecznym sklepom warszawskim i ich ofercie towarowej, a także przemianom, jakie zachodziły w metodach zdobywania klientów: ozdobnym szyldom, witrynom, a przede wszystkim coraz bogatszej, ilustrowanej reklamie prasowej. Autorka szczególnie zwraca uwagę na wszelkie nowości z dziedziny wyposażenia mieszkań i gospodarstw domowych, co umożliwia ustalenie dat pojawienia się ich na rynku warszawskim. W książce zamieszczono liczne zdjęcia, zestawienia tabelaryczne, bogatą bibliografię.

Lady_B | 2011-02-24
Przeczytana: 2008 rok

Książka pt. Sprzedać! Kupić! Sklepy warszawskie z artykułami domowymi (1830-1870) poświecona jest problemom z zakresu historii kultury materialnej. Autorka skupiła się tym razem na wyposażeniu sklepów warszawskich w XIX wieku, sposobom jakie wykorzystywali handlowcy w celu pozyskiwania klienteli, oraz ustaleniu tego kim byli potencjalni nabywcy.
Publikacja ta ma przede wszystkim charakter ogólnopoznawczy. Dostarcza wiadomości na temat zmian rozwojowych zachodzących w Warszawie w latach 1830-1870. Informuje o trendach w zakresie aranżacji wnętrz owego czasu. Dzięki zawartym w pokaźnej liczbie źródeł prasowych informacjom autorka ustala nie tylko na jakie towary rósł w omawianym okresie popyt, jaki wyglądała sprawa ich dostępności na rynku warszawskim, ale także kiedy i jakie nowości dotyczące sprzętów gospodarstwa domowego docierały do ich potencjalnych nabywców i użytkowników, należących do różnych klas społecznych. Zwraca przy tym uwagę na inne problemy związane ze sprzedażą i...

książek: 2036
Marre | 2016-11-13