Węże

Tłumaczenie: Przemysław Panek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Phantom Press - Horror". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Phantom Press
Snakes
83-85276-76-9
horror
Philip

Nieuchwytna, wędrująca śmierć, która wdziera się niepostrzeżenie do domów, garaży, sypialni...
Zimne, nieruchome oczy węży, zabijających bez emocji.
To wszystko składa się na sugestywną i oryginalną wizję miasta zaatakowanego przez mordercze gady.

WisemantheWise | 2015-09-21
Przeczytana: 18 września 2015

Wężżżżeee "oślizłe i zimne" "śmiertelnie niebezpieczne, bo wygłodniałe". To kolejna moja "przygoda" z książką Smitha - pierwszą była oczywiście "Noc krabów". Nie jest to historia wysokich lotów, ale i nikt tego od niej nie oczekuje. Dla fanów papierowej grozy idealna lektura, bo lęk został dobrze wyrażony i czuć te zbliżające się do ludzi z miasteczka mordercze drapieżniki z odległych zakątków świata. Tak więc, strzelby w dłoń na naprzeciw groźnym gadom :)

Sicurano_Gulleborga | 2016-09-26
Przeczytana: 25 września 2016

To historia wrednych węży, które z tego co szepcze im instynkt korzystają okazjonalnie, a głównym motywem ich działania jest chęć zatopienia kłów w najbliżej znajdującym się osobniku rodzaju ludzkiego. Wężyska są przy tym naprawdę złośliwe. Poza tym korzystają z arsenału fizycznych udoskonaleń, jak np. powieki, których chyba w normalnym życiu nie posiadają oraz kwasy żołądkowe zdolne rozpuścić człowieka w kilka godzin.
Przy okazji węże odkrywają bajeczny świat monarchii i przez jakiś czas urządzają sobie własne, suwerenne i autonomiczne królestwo z monarchą absolutnym. Niestety, jak się okazuje, nie odnajdują się w tej rzeczywistości i raz na zawsze rezygnują z takich form organizacji swojej wielokulturowej przestrzeni społecznej.
Oceniłem książkę nisko, bo autor ma niedobre zdanie na temat ludzi i akcentuje w każdej postaci ich najgorsze cechy.

CubeX | 2014-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Naprawdę można być fanatykiem „horrorów klasy b”. Ich czytanie naprawdę może sprawiać przyjemność. Wiem to z autopsji. Tym, którzy to rozumieją, „Węże” mogą się podobać. Innym – nie polecam.

Fajny horror powinien mieć spektakularne zakończenie, w którym dochodzi do konfrontacji z potworem (kimkolwiek, bądź czymkolwiek by on nie był). Fajny horror powinien zawierać w sobie trochę tajemnicy, dotyczącej pochodzenia Zła, odkrywanej powolutku z rozwojem akcji. Fajny horror powinien mieć w sobie sceny zapadające w pamięć, choćby ze względu na ilość rozlanej krwi, przerażający widok, czy coś w tym stylu. Fajny horror powinien mieć jeszcze parę innych rzeczy, których „Węże” nie mają. Mimo to, książka swoją kiczowatością przykuła mój wzrok, niczym hipnotyzujący ofiarę wąż.

Ja bawiłem się dobrze. Podobnie jak nie chcę zauważać zamka błyskawicznego na kostiumie filmowego potwora z bagien w filmowym horrorze, tak i przy tej książce uruchamiałem swoją wyobraźnię dokolorowując sobie w głowie...

Mamerkus | 2015-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2015

Sam temat nie jest zły, ale wykonanie Smitha tragiczne. Powieść napisana bez ładu, składu i większego sensu. Suspens podany na tacy jak mięsny jeż, bohaterowie gorzej rozpisani niż w "Trudnych sprawach", fabuła zaginęła w odmętach umysłu autora, co razem daje jedną z najgorszy rzeczy, jakie w życiu dane mi było czytać.

Ale, "Węże" mają jedną, niewielką wartość - kilka interesujących wiadomości zoologicznych (mangusty i poszczególne rodzaje węży).

Pinokio1983 | 2015-06-24

Smith chyba próbował napisać to na poważnie i przez to nie ma klimatu, trupów ani logiki. Szkoda, bo temat był wart odpowiedniego podejścia.

ziomal666 | 2016-05-14
Na półkach: Horrory, Przeczytane

Bardzo nudna powieść, przypomina mi trochę filmy z tv6 lub z tv4, czyli horrory z gatunku animal attack

Rogi | 2015-08-07
Przeczytana: 2015 rok

Popularność Guya N. Smitha w naszym kraju to fenomen lat 90-tych - zbieg okoliczności sprawił, że ów skromny autor, który sam odmawiał swoim książkom statusu literatury, preferując określenie "pulp fiction", stał się najchętniej publikowanym twórcą horrorów. "Węże" to książka wpisująca się w typowy dla niego nurt krótkich historii o zwierzętach konsumujących ludzi. Od "Krabów" i im podobnych odróżnia się tym, że potrafi zaskakiwać; niestety, zaskakuje też pospiesznie napisany i zbyt prosty finał. Styl Smitha jest natomiast tak samo lekki, idiotyczny i zabawny jak zawsze - chociaż polecam czytać po angielsku, bo polskie tłumaczenia mordują większość jego specyficznego uroku. "Węże" to lektura stworzona do pociągu - chociaż trzeba przyznać, że poza nostalgią, klimatem tandety i odrobiną niezamierzonego humoru ma współczesnemu czytelnikow raczej niewiele do zaoferowania.

Athoualia | 2012-02-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Horror
Przeczytana: 05 lutego 2012

Nieciekawe. Jeden schemat. Przedstawienie postaci, śmierć, odnalezienie zwłok. Większość osób tam tak umiera. Zero wiadomości później o pierwszych 2 bohaterach. Widzę plus tej książki - dowiedziałam się co nieco o mangustach.

aniulka217 | 2014-01-04

Uff... Dobrze że u nas ich nie ma bo powiem że strasznie mnie przerażają. Książka nawet ciekawa w stylu tego autora :)

Arkovianin | 2016-06-01

Super książka