Granice ryzyka. Paradygmat psychologiczny

Wydawnictwo: Impuls
978-83-7587-018-3
socjologia, psychologia, ryzyko

Żyjąc w świecie ryzyka zdajemy sobie z niego sprawę dopiero wtedy, kiedy przekraczamy jego granice. Książka ta poświecona jest rodzajom i granicom ryzyka w psychologii, medycynie, lotnictwie, ekonomii i etyce. W części teoretycznej przedstawiono m.in. rozważania na temat zachowań człowieka w sytuacji ryzyka. Szczegółowo omówiono ryzyko w medycynie np. w podrozdziale Pt. „Być mężczyzną to...

W części teoretycznej przedstawiono m.in. rozważania na temat zachowań człowieka w sytuacji ryzyka. Szczegółowo omówiono ryzyko w medycynie np. w podrozdziale Pt. „Być mężczyzną to ryzyko”, ryzyko w lotnictwie w podrozdziale „Czynnik ludzki’.

W części empirycznej zaprezentowano m.in. badania biochemiczno-psychologiczne oraz zastosowanie nowych narzędzi: Inwentarz Sytuacji Trudnej, Inwentarz Zachowań Antyzdrowotnych, Dylemat Studenta. Pokazano możliwości zastosowania w psychologii analizy skupień, analizy czynnikowej, analizy kanoniczej, analizy ścieżek w tym analizy konfirmacyjnej, analizy text mining.

marlen | 2015-06-14
Ania | 2012-09-18