Rachunek różniczkowy i całkowy, Tom.1

Tłumaczenie: R. Bittner, B. Gleichgewicht, T. Huskowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rachunek różniczkowy i całkowy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Курс дифференциального и интегрального исчисления
978-83-01-15351-9
camillejr

Jest to kolejne wznowienie niezwykle popularnego od lat trzytomowego podręcznika analizy matematycznej. Materiał jest standardowo podzielony na rozdziały odpowiadające poszczególnym działom analizy. Tom 1 jest omówieniem między innymi teorii liczb rzeczywistych, teorii granic, funkcji jednej i wielu zmiennych, rachunku różniczkowego i jego zastosowań w geometrii. Tom 2 dotyczy szeregów...

Tom 2 dotyczy szeregów nieskończonych, ciągów i szeregów funkcyjnych oraz podstaw rachunku całkowego i jego zastosowań.

Tom 3 jest poświęcony całkom krzywoliniowym, całkom podwójnym, potrójnym i wielokrotnym, całkom powierzchniowym oraz szeregom Fouriera.

Każdy z tomów zawiera liczne przykłady zastosowań omawianych pojęć wraz z kompletnymi rozwiązaniami.
Podręcznik napisany jest bardzo przystępnie, mogą go czytać nawet osoby z niewielkim przygotowaniem matematycznym.

Podręcznik adresowany jest do studentów pierwszych lat matematyki na uniwersytetach, wyższych szkołach pedagogicznych oraz różnych wydziałów wyższych szkół technicznych.

Przemek | 2012-10-08

Jeden z najlepszych podręczników analizy matematycznej.
Dzieło jako całość składa się z trzech opasłych tomów, ale wewnątrz mamy dzięki temu naprawdę szczegółowo i przystępnie potraktowane kolejne działy analizy, uzupełnione stosownymi przykładami i rysunkami. Książkę można czytać nie tylko "od deski do deski", ale i wyrywkowo, potrzebne działy. Podręcznik nie jest przeładowany nadmiernym formalizmem matematycznym i czyta się stosunkowo łatwo.

Artur | 2011-01-02

Wciągająca