W języku polskim znajdziemy mnóstwo przysłów i powiedzonek związanych z kotami i psami. W większości przypadków są to jednak światy rozbieżne. Podobnie jest z ludzkimi sympatiami. Dzielimy się na kociarzy i psiarzy. I choć zdarza się miłośnik obu tych gatunków, jak to w miłości bywa, gdy trzeba ją dzielić, temperatura spada. Autorzy tego zbioru, podobnie jak cała ludzkość podzielili się na dwie kategorie (choć trafił się wśród nich ekumeniczny wyjątek, i tak powstała baśń). Udało się ich zebrać w jednym tomie, warto jednak zauważyć, która partia ma tu swoją większość.

Pineapple | 2014-02-02
Przeczytana: 01 sierpnia 2012

Dobre opowiadania polskich autorów. Polecam szczególnie dla tych, którzy kochają psy i koty. Autorzy pokazali miłość człowieka do zwierzęcia, która czasem zawodzi i miłość zwierzęcia do człowieka, która jest niezawodna. Naprawdę książka mnie zaciekawiła, mimo, że znalazłam w niej jedno lub dwa opowiadania, które niekoniecznie przypadły mi do gustu. Polecam :)

Fasola | 2014-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2014

Nie wiem co mam myśleć o tej książce. Ze dwa, może góra trzy opowiadania naprawdę rewelacyjne, kilka takich sobie i dwa tak koszmarne, że jednego nie byłam w stanie doczytać (mimo szczerych chęci) a drugie "zmęczyłam", ale nic to nie zmieniło. Zawiodłam się strasznie mocno. Zazwyczaj czytanie książek sprawia mi radość a przy tej musiałam się zmuszać, żeby dokończyć. Naprawdę można było stworzyć super książkę. Nie wiedziałam, że tak można zepsuć coś co z założenia miało być czymś interesującym, bo kto niechętnie sięgnąłby po książkę o zwierzętach (tyle,że DOBRZE napisaną)??

Aga | 2012-09-03
Przeczytana: 02 września 2012

Książka naprawdę słaba, jedyny przekaz godny uwagi to ten, że to ludzie decydują o tym, że kiedy dzieje się coś złego nie można za to obarczać zwierząt, TO SĄ TYLKO ZWIERZĘTA, ale myśl ta została zawarta tylko w jednym z opowiadań, reszta nie zapewnia żadnych wrażeń literackich ani żadnego sensownego przekazu.

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2013-02-02
Przeczytana: 24 stycznia 2013

Gdyby nie niezłe opowiadania Grażyny Bąkiewicz, Ireny Matuszkiewicz i Magdaleny Kasprzak, zdecydowanie dałabym jedną gwiazdkę.Panowie w ogóle się nie popisali, nie dało się tego czytać, nudne, rozwlekłe i o niczym, może poza Bartkiem Świderskim,którego opowiadanie było wprawdzie o niczym i w sumie nudne, ale przynajmniej nie rozwlekłe i z jakąś akcją. Choć fabularnie bez sensu, ot wprawka gimnazjalisty-prymusa, warsztat niezły, ale para poszła w gwizdek. Panie wypadły ciut lepiej, ale też - poza trzema wymienionymi - kiepsko. W sumie - strata czasu, nie polecam.
Miłośnikom psów i kotów nie polecam szczególnie - większość opowiadań traktuje psa i/lub kota pretekstowo, chyba po to tylko by dostać się do antologii. Rozczarowanie.

madgamm | 2015-03-04
Przeczytana: 2012 rok