Na widecie. II Rzeczypospolita wobec Sowietów 1918-1943

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
historyczna

Książką Na widecie Autor wieńczy ponad trzydzieści lat swoich badań nad powikłanymi stosunkami II Rzeczypospolitej z Sowietami od odrodzenia państwowości polskiej po zerwanie relacji dyplomatycznych na tle kryzysu wokół ujawnienia katyńskiego ludobójstwa. Potoczysta, interesująco skomponowana narracja oparta w dużym stopniu na badaniach archiwalnych, rysuje przed Czytelnikiem przede wszystkim meandry wzajemnych kontaktów polityczno-dyplomatycznych. Niejako w ich tle zarysowane też zostały inne płaszczyzny gospodarcza, kulturalna, wojskowa, walki wywiadów itp.

Bauero | 2014-04-03
Ola | 2012-09-13