Złoty Cielec

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-61194-53-8
Beletrystyka
Kamila

Rok 1885. Trwa budowa Kanału Panamskiego, malaria dziesiątkuje robotników, nikt już nie wierzy w powodzenie przedsięwzięcia. Francuski Zarząd Kompanii Kanału Między oceanicznego przeżywa kryzys. Vincent Sturbruck pracuje dla wysoko postawionych ludzi Zarządu. Nie szuka poklasku. Robi swoje. Wątpliwości w sens „kariery” nasuwają się, kiedy wchodzi w posiadanie zapisków „Kapitana” – człowieka,...

Vincent Sturbruck pracuje dla wysoko postawionych ludzi Zarządu. Nie szuka poklasku. Robi swoje. Wątpliwości w sens „kariery” nasuwają się, kiedy wchodzi w posiadanie zapisków „Kapitana” – człowieka, na którego wydano wyrok śmierci. Czemu zleceniodawcom zabójstwa zależało na milczeniu mężczyzny? Co jest powodem wydarzeń rozgrywających się chwilę później? Okazuje się, że znalezione materiały nie tylko rzucają nowe światło na problemy Kompanii, ale dotyczą, dziwnym zbiegiem okoliczności, samego Vincenta, a zagadkowa teoria głosi możliwość życia przez stulecia. Znalezione dowody skłaniają Sturbrucka do opuszczenia kontynentu. Udaje się w podróż do Europy, by poznać prawdę o sobie i swojej rodzinie.

Ponad sto lat później Sloms zu Cümmal, tajemniczy samotnik, człowiek sukcesu, właściciel świetnie prosperującej firmy dewocjonalnej, dowiaduje się o zaginięciu jednego z kontrowersyjnych produktów. Równocześnie do siostrzenicy prezesa przychodzi dziwna paczka z wieloma starymi stemplami. Babcia dziewczyny snuje opowieść o rodzinie i tajemnicy niewyjaśnionej do dziś, związanej z ludźmi zwanymi „Kapitanami”.

Beata Biela | 2016-02-13
Na półkach: Posiadam, Chcę przeczytać