Skarb wilkołaka

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-61194-49-1
wilkołak
Kamila

Początek XI wieku. Niedobitki pogańskiego bractwa planują zbrojne powstanie przeciwko spadkobiercy Bolesława Chrobrego. Wierzą, że pozbawiony odziedziczonego po ojcu talizmanu Mieszko II utraci władzę. Koniec XX wieku. Dwóch dosyć beztroskich architektów prowadzi prace inwentaryzacyjne w pocysterskim opactwie. Odkrycie preromańskiej krypty powoduje kontynuację wydarzeń sprzed tysiąclecia....

Koniec XX wieku. Dwóch dosyć beztroskich architektów prowadzi prace inwentaryzacyjne w pocysterskim opactwie. Odkrycie preromańskiej krypty powoduje kontynuację wydarzeń sprzed tysiąclecia. Budzą się odwieczne wrogie moce. Zaciszny klasztor staje się miejscem ich zmagań. Upiorne wycie, rozbrzmiewające wśród pogrążonych w ciemnościach jesiennej nocy krużganków wirydarza, stanowi zapowiedź wydarzeń, które zburzą spokój mieszkańców opactwa. Młodzi inżynierowie, posiłkując się specyficznym poczuciem humoru, będą musieli stawić czoła narastającej grozie. Wezmą udział w poszukiwaniach starożytnego skarbu i poznają jego strażnika.

Wciągająca lektura na wieczór, niekoniecznie jesienny, chyba że ktoś boi się wilkołaków i demonów – wtedy lepiej czytać w dzień!

Dominika | 2011-03-21
Przeczytana: 21 marca 2011

Akcja książki rozgrywa się w pewnym sensie dwutorowo. Zarówno bowiem w XI wieku, jak i pod koniec XX wieku.

Wiek XI: niedobitki pogańskiego bractwa planują zbrojne powstanie przeciwko spadkobiercy Bolesława Chrobrego. Wierzą, że pozbawiony odziedziczonego po ojcu talizmanu, Mieszko II utraci władzę.

Wiek XX: dwaj architekci Andrzej i Krzysztof prowadzą prace inwentaryzacyjne w cysterskim opactwie. W czasie tych prac odkrywają preromańską kryptę, co powoduje kontynuację zdarzeń sprzed tysiąca lat. Do życia na nowo budzą się złe moce, a spokojny dotychczas klasztor staje się miejscem ich zmagań. Upiorne wycie rozbrzmiewające wśród pogrążonych w ciemnościach jesiennej nocy krużganków wirydarza, stanowi zapowiedź wydarzeń, które zburzą spokój mieszkańców opactwa. Młodzi inżynierowie, posiłkując się specyficznym poczuciem humoru będą musieli stawić czoła narastającej grozie. Wezmą udział w poszukiwaniu starożytnego skarbu i poznają jego strażnika.

Lubię klimaty grozy, lubię gdy dużo...

Oizdar | 2012-02-25
Edyta | 2015-07-15