Oeuvres complètes
838440561X
dona

Tom zawierający wszystkie napisane przez poetę teksty o literaturze i muzyce. Obok klasycznych już rozpraw o Teofilu Gautierze czy Edgarze Allanie Poem znajdziemy tu również esej o Wagnerze, a nawet notatki dotyczące redagowania czasopisma. Z tych różnorodnych tekstów wspartych obfitymi komentarzami Claude'a Pichois wyłania się obraz Baudelaire'a - krytyka: przenikliwego, gotowego do zachwytu, ale też złośliwego i pełnego goryczy. Pozycja obowiązkowa dla miłośników jego geniuszu oraz wszystkich zainteresowanych życiem literackim XIX wieku.

źródło opisu: terytoria.com.pl

źródło okładki: terytoria.com.pl