Szpieg w potrzasku

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-61194-89-7
Beletrystyka
Kamila

„Szpieg w potrzasku” to powieść sensacyjna oparta na faktach. Wątkiem przewodnim jest dramat agenta wplątanego w afery szpiegowskie wywiadów Wschodu i Zachodu. Losy bohaterów związane są z działaniami operacyjnymi siatek wywiadowczych Warszawy, Moskwy, Frankfurtu nad Menem, Paryża, Londynu, Berlina Wschodniego i Zachodniego w czasach zimnej wojny. Pełna napięcia i dramatycznych zwrotów akcji fabuła, o wyraźnym zabarwieniu erotycznym, przenosi czytelnika w świat pełen intryg i niezwykłych wydarzeń.

Jerzy Lechita urodził się w Polsce i tu spędził pierwszą połowę życia. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, po otrzymaniu azylu politycznego, przez dłuższy czas pracował dla wywiadu zachodniego. Obecnie mieszka w Kanadzie, często odwiedza Polskę. Jest członkiem Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy, Mediów Kanadyjskich oraz członkiem Związku Literatów Polskich.

Kasia | 2011-08-04