Atlas Układu Słonecznego NASA

The NASA Atlas of the Solar System
83-7255-025-5
Atlas, Układ Słoneczny, NASA
dona

Atlas zawiera mapy 26 obiektów naszego systemu planetarnego: Merkurego, Wenus, Ziemi i Księżyca, Marsa oraz Fobosa i Dejmosa, księżyców Jowisza, Saturna, Urana i Neptuna. Mapy te powstały na podstawie danych zgromadzonych przez wszystkie misje kosmiczne do roku 1996, a zostały sporządzone przez U.S. Geological Survey we Flagstaff , w Arizonie (USA). W Atlasie umieszczono mapy reliefowe, geologiczne, topograficzne oraz fotomozaiki powierzchni wszystkich obserwowanych dotąd ciał Układu Słonecznego. Mapy poszczególnych planet i ich systemów są poprzedzone artykułami przeglądowymi, bogato ilustrowanymi zdjęciami i barwnymi wykresami. Atlas został uzupełniony o spis wszystkich nazw utworów powierzchniowych w Układzie Słonecznym (wyłączając Ziemię), zatwierdzonych przez Międzynarodową Unię Astronomiczną.

cranberry | 2015-10-21
Przeczytana: czerwiec 2000