Pochody donikąd

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-61194-22-4
historia
Kamila

Pochody donikąd - najnowsza książka Zbigniewa Adrjańskiego są próbą opisu czasów PRL w pieśniach i piosenkach, w których odbijają się dzieje tej formacji ustrojowej. Zniewolona politycznie Polska ma znaczny dorobek w dziedzinie piosenki, rozrywki, estrady i kabaretu, które to wymykają się spod kontroli cenzury, wyłamują ze schematów obowiązującego socrealizmu i tworzą wielki repertuar tego okresu.

Zbigniew Adrjański - autor wielu książek „muzycznych”, między innymi Złotej księgi pieśni polskich, były szef działu kulturalnego w redakcji „Nowa Wieś”, a przede wszystkim dziennikarz Polskiego Radia, gdzie stworzył legendarne już „Radiowe Giełdy Piosenek”. Uchodzi za eksperta w dziedzinie estrady, piosenki i kabaretu. Jest rzeczoznawcą ZAiKS-u w tej dziedzinie twórczości.

Joanna | 2016-09-16
Kuba | 2013-08-24