Franchising - uwarunkowania i perspektywy rozwoju

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-61194-58-3
biznes, finanse
Kamila

Fragment z recenzji prof. dr hab. Barbary Dobiegały-Korony: Problematyka form kooperacji przedsiębiorstw jest współcześnie bardzo ważna. Migracja kapitału i innych zasobów nasila się wraz z rozwojem procesów integracji i globalizacji. Dlatego podjęty w niniejszej książce temat uwarunkowań współpracy opartej na umowie franchisingowej mieści się w nurcie bardzo aktualnych światowych dociekań...

Fragment z recenzji prof. dr hab. Barbary Dobiegały-Korony:

Problematyka form kooperacji przedsiębiorstw jest współcześnie bardzo ważna. Migracja kapitału i innych zasobów nasila się wraz z rozwojem procesów integracji i globalizacji. Dlatego podjęty w niniejszej książce temat uwarunkowań współpracy opartej na umowie franchisingowej mieści się w nurcie bardzo aktualnych światowych dociekań naukowych, a przede wszystkim praktyki. Podjęcie tego tematu jest szczególnie ważne dla gospodarki polskiej, ponieważ nasze podmioty gospodarowania wymagają pobudzania przedsiębiorczych zachowań, jak i korzystania z doświadczeń i wiedzy podmiotów z krajów bardziej rozwiniętych gospodarek rynkowych. Podjęty przez panią dr Alicję Antonowicz temat znacznie poszerza dotychczasową wiedzę w zakresie współpracy opartej na umowie franchisingowej. Autorka podeszła do tego zagadnienia bardzo szeroko, wskazując kierunki rozwoju tej sfery działań we wszystkich krajach, kontynentach oraz ujmując problem interdyscyplinarnie – franchisingowy sposób współpracy podmiotów gospodarczych został poddany analizie od strony ekonomicznej, prawnej, polityki gospodarczej oraz zarządzania.

dr Alicja Antonowicz – adiunkt w Katedrze Ekonomiki Przedsiębiorstw na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. W swoim bogatym dorobku naukowym posiada publikacje z zakresu uwarunkowań funkcjonowania sektora MSP oraz szeroko rozumianej przedsiębiorczości. Specjalizuje się w problematyce funkcjonowania przedsiębiorstw przy wykorzystaniu franchisingu. Różnym aspektom tej formuły prowadzenia działalności poświęciła dwadzieścia publikacji o charakterze naukowo-badawczym.

Marta Marlewska | 2014-10-19
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam