83-7180-554-3
genetyka
dona

Dlaczego dziećmi jamników są jamniki? Czy kod genetyczny chodzi po drabinie? Jak wyobrazić sobie DNA i skomplikowane procesy zachodzące w komórkach? Czy można i warto nauczyć się genetyki? Książka w ciekawy sposób przedstawia uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum podstawy genetyki. Autorka - wybitny polski genetyk i popularyzator nauki - odwołuje się do zjawisk znanych nam z codziennego życia. Próbuje rozwiać wątpliwości dotyczące "gorących tematów" współczesnej genetyki, takich jak klonowanie, oraz przekonuje, że genetyki nie trzeba się bać.

marser4515 | 2014-02-08
książek: 1964