Dzieci Króla Nikodema

Wydawnictwo: Novae Res
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-61194-83-5
Kamila

Król Nikodem to najmądrzejszy i najbardziej łaskawy król na świecie.Wpada w rozpacz, kiedy dowiaduje się o porwaniu dwójki swoich dzieci. Pomimo przeszukania wzdłuż i wszerz całej królewskiej krainy, po dzieciach nie ma ani śladu. Nikt nie wie, że za porwaniem stoi potężny i zły czarownik Czarnokruk. Chce on zamienić królewskie dzieci w diamenty i dzięki nim stać się władcą świata. W innej...

W innej części krainy trzej przyjaciele, Fortunat, Mumko i Iwan, przypadkowo podsłuchują pewną rozmowę, dzięki której pojawia się szansa uratowania królewskich dzieci. Trzej dzielni towarzysze wraz z zastępem rycerzy króla Nikodema wyruszają na ratunek królewiętom.

Dzieci Króla Nikodema to niezwykle pouczająca bajka o szlachetności, odkupieniu win i niezwykłej sile miłości.

dodawi | 2013-05-27
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci