Sieć pająka

Tłumaczenie: Piotr Kuś
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Samantha Ryan". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Spider's Web
83-7150-896-4
olina

W wypadku samochodowym ginie kilkunastoletni chłopak. Mimo protestów rodziców oficjalne wyniki sekcji zwłok wydają się budzić wątpliwości. Początkowo Samantha Ryan, patolog sądowy, nie interesuje się tą sprawą, sekcję wykonał bowiem jej kolega, doktor Trevor Stuart. Kiedy rodzice zmarłego proszą o wydanie opinii, ulega im niechętnie. W materiałach sekcji znajduje jednak coś, co każe jej wysunąć przypuszczenie, iż nie był to zwykły wypadek samochodowy. Samantha prowadzi zatem własne śledztwo i trafia na dowody działania seryjnego mordercy. Korzystając z Internetu, sprawdza pewne poszlaki i dochodzi do wniosku, że następną ofiarą może być jej siostrzeniec.
Wkrótce staje się oczywiste, że do mordercy można dotrzeć tylko przez jednego człowieka, a Sam będzie musiała podjąć decyzję, która, być może, odmieni całe jej życie.

Madzia26107 | 2013-11-16
Przeczytana: 12 listopada 2013

Kolejna książka, którą wybrałam z bibliotecznej półki na "chybił trafił" i uważam po przeczytaniu, że jest to dobra książka. Na pewno różni się budową akcji od popularnych książek kryminalno - sensacyjnych ale całkiem dobrze się ją czyta, kartka za kartką wciąga, fabuła jest przemyślana i tak zbudowana. Bohaterowie wzbudzają sympatie i czytelnika ciekawi ich los. Zakończenie jest całkiem zaskakujące i za to duży plus :) Nie rozczarowałam się tą pozycją :) Polecam spokojnie fanom angielskich książek, które trzymają w napięciu :)

magdalena | 2014-10-09
Przeczytana: 09 października 2014

Zupełnym przypadkiem sięgnęłam po tę książkę i nie żałowałam. Porządnie napisany, solidny kryminał. Trzyma tempo, chociaż wydaje się, że akcja toczy się dość powoli, brak tu gwałtownych zwrotów akcji i sytuacji wywołujących dreszczyk emocji, a jednak ciężko się oderwać od doczytania kolejnych stron.

Szanetka | 2016-10-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane