Hellraiser 1

Tłumaczenie: Paulina Braiter
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Obrazy grozy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
Hellraiser
978-83-237-2825-2
Hellraiser, horror
komiksy
dona

Akcja wszystkich utworów rozgrywa się w wymyślonej przez CIive'a Barkera rzeczywistości. Gdzieś na granicy piekła, z którego po ludzkie dusze i ciała przenikają do naszego świata Cenobici - potworni wysłannicy Lewiatana, władcy krainy wiecznego cierpienia.

| 2015-09-18
Przeczytana: 18 września 2015

Niestety pod względem jakości stworzonych scenariuszy i opowiadanych kilku historii komiks w moich oczach przepadł. Bo cóż warta jest krótka kiepska forma opowieści, która nie jest w stanie zainteresować czytelnika? Jak kiedyś ktoś śpiewał - „Mniej niż zero.”
Autorzy tych historii nie wysilili się zbytnio i zaserwowali mi kilka prostych i przewidywalnych do bólu opowiadań.
A szkoda bo taka krótka forma powinna posiadać element zaskoczenia i zaciekawić czytelnika. A jednak zadanie przerosło twórców. Dziwię się że redaktor naczelny odpowiedzialny za całokształt dał taką plamę i dopuścił do druku tak słabe teksty.
Ponad przeciętność wznoszą się historie może trzy rysowane opowieści: „Szafy”, „Przede wszystkim twarz” czy „Rozkoszne kłamstwo”. Nie są one może wybitne ale zdecydowanie ratuję ten komiksowy tom przed całkowitą katastrofą.
Jedne co pozostaje warte zapamiętania po przebrnięciu do końca lektury to znakomite ilustracje.
Każda historia ilustrowana jest przez innego artystę,...

CubeX | 2013-05-07
Przeczytana: 02 maja 2013

Nie miałem szans, by do lektury tego komiksu podejść bez emocji. Wszak filmowy „Hellraiser” to dla mnie obraz kultowy. Obejrzałem go w czasach, kiedy musiał wywrzeć na mnie piorunujące wrażenie – po pierwsze: byłem młody i na koncie niewiele jeszcze horrorów miałem, po drugie: w owym czasie zastosowane w filmie efekty specjalne ocenić należało jako rewelacyjne.

Filmowa seria z części na część bladła w odniesieniu do genialnego pierwowzoru, pomyślałem więc, że może inne medium niż film doda „Hellraiserowi” w moich oczach więcej blasku. Bądźmy zresztą szczerzy: nie przepuściłbym niczemu, co wpadłoby mi w ręce, a miało jakikolwiek związek z Pineheadem. Zasiadłem wiec do lektury z wypiekami na twarzy.

Zbiór nie spełnił moich wygórowanych oczekiwań. Jak to zwykle w przypadku antologii bywa – jest nierówny. Jedne historyjki nawet trzymają się kupy, inne wrogowi odradziłbym. Pozostaje też zróżnicowana warstwa wizualna – niektóre kadry są tak paskudne, że nawet moje uwielbienie do...

Maniek1719 | 2016-01-05

Każda historia ilustrowana była przez innego artystę i dało to fajny efekt i za to na pewno plus. Jeżeli chodzi o same opowiadania to moim faworytem jest "Przede Wszystkim Twarz" totalne mistrzostwo, podobały mi się też "Szafy" a szczególnie zakończenie. Myślę że każdy kto wie po co sięga znajdzie coś dla siebie i te opowieści które zrobią na nim wrażenie przysłonią te bardzo słabe...bo niestety są i takie.

Kasia | 2015-05-31
Przeczytana: 31 maja 2015

Te dobre historie przyćmiewają te słabsze, a przecież nawet te słabsze dzieją się w świecie Hellraisera, więc z samej zasady... Warto.

Mikołaj Ka | 2016-11-26
becik | 2016-10-18