Shadowfever

Cykl: Kroniki Mac O’Connor (tom 5)
Wydawnictwo: Delacorte Press
angielski
wiedźma

In Dreamfever, Karen Marie Moning has left listeners with the most heart-stopping cliff-hanger to date. Shadowfever will answer all the questions fans have been dying to know in the final chapter of MacKayla Lane's shockingly suspenseful and deeply satisfying adventure.

mclena | 2016-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2016

"Śmierć jest przereklamowana. Ludzki sentymentalizm sprowadził ją do ostatecznego aktu miłości. To największy stek bzdur na świecie. Umieranie za kogoś nie jest trudne. Mężczyzna który umiera, ucieka. To jasne i proste. Koniec gry. Koniec bólu."

Długie serie maja to do siebie, że czytając je książka po książce w krótkim odstepie czasu mogą się przejeść i częściowo tak własnie było już w piątym z kolei tomem serii "Kronik Mac O'Connor".
Myslałam, że przyjdzie mi łatwo pisanie recenzji do tego tomu, jednak wciąż nie do końca potrafie ubrac mysli w słowa. Po pierwsze jestem ogromnie wyczerpana. Zarówno przez liczbę stron jak i przez huśtawkę emocji ale także przez nadmiar informacji. Ten tom wieńczy wszystko co do tej pory można było odnaleźć we wcześniejszych tomach. Wszystkie odpowiedzi mozna znaleźć własnie tutaj i chyba to tez było troszke za dużo. Im więcej otrzymywałam odpowiedzi tym bardziej czułam, że jestem przytłoczona. Ciągła zagadka kim tak naprawde jest Mac, co ukrywa...

Beata | 2016-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2016

No dobra, przyznaję, powaliło mnie na dłuższy czas... Niesamowity tom, galopująca , wciągająca akcja, nagromadzenie tajemnic wyjaśnione (no prawie:) - wreszcie! Chociaż nadal trwa wojna, promyki normalności pojawiają się tu i ówdzie, zło pewnie jeszcze niejednokrotnie podniesie głowę, ale ... to później. Teraz jedna uwaga krytyczna, dlaczego tak szybko się to skończyło, chcę jeszcze Mac i Barronsa - przecież to nie może być koniec?! Genialna seria urban fantasy, niesamowita pomysłowość autorki wykreowała fantastyczne światy wokół nas, mroczne i piękne istoty, krwiożercze bestie i idealnych (bo nie są idealni, ach ci niegrzeczni chłopcy:) kochanków. Chcę jeszcze! I polecam innym:)

książek: 1907
skorupka | 2014-03-03
Na półkach: Przeczytane, Jest

POLECAM!!! POLECAM!!! I JESZCZE RAZ POLECAM!!!!
Zakończenie serii jest powalające!
Ale nie tylko zakończenie jest powalające - od samego początku tej ostatniej części serii o Mac coś się cały czas dzieje, zwroty akcji, naprawdę ZASKAKUJĄCE momenty. Nie mogłam się na chwilę oderwać - a jak już musiałam, to w myślach miałam cały czas książkę i co się zaraz w niej będzie działo :)
Drogie Czytelniczki/Czytelnicy - z czystym sumieniem i szczerymi intencjami mogę GORĄCO polecić tą część (ale dopiero po skończeniu 4 poprzednich książek :):))

Teraz powinnam się wziąć za serię o Dani :)

kaktusowaona71 | 2014-12-05
Przeczytana: 25 grudnia 2014

Wspaniałe zakończenie serii. Czytałam do białego rana i nie mogę się jeszcze rozstać z głównymi Bohaterami. Barrons powalił mnie na kolana juz od pierwszego z nim spotkania w pierwszym tomie. UWIELBIAM MĘŻCZYZN W TYM TYPIE !. Jedyna rzecz którą chciałabym inaczej, to umieściłabym więcej interakcji między Mac i Barronsem i to zarówno tych dialogowych jak i czysto fizycznych.... ekm.. zwłaszcza tych fizycznych.Któraś czytelniczka napisała, że sceny seksu między bohaterami są niesmaczne- a ja uwielbiam wręcz właśnie taki typ i marzył by mi się dokładnie taki dziki niebezpieczny mroczny i elektryzujący mężczyzna dla mnie :-)) Cóż, pomarzyć można( choć tyle mojego ). Akcja toczy się na złamanie karku.Zwrotów akcji już nawet nie zliczę. Każdy rozdział i każda nowo odkryta tajemnica jest zaskoczeniem bo nie tego się spodziewałam. Polecam Polecam Polecam !!!

Dzika_Róża | 2014-10-22

a więc na poczatku podziękowania dla użytkownika kria ktora podsuneła mi pod nas ta lektore i kazała gonic i łapać króliczka:)) powiem jedno cała seria mnie tak nieludzko wciągneła że nie żałuje nie przespanych nocy ja ja poprostu pochłaniałam jest wiele akcji wartkich wyzwn ciaglle sie cos zmienia i nigdy nie jest tym czym się zdaje nigdy nie ma prostych wyjasnień to właśnie ów ta pogoń za tym kkróliczkiem jest naprawde interesująca bo w koncu chce sie nie pragnie sie go złapać aby wszystko bylo jasne :)) pani Moning wykreowała barwnych bohaterów kolowych z silnymi cechami, nie zrobiła tego od tak tylko z najwieksza starannościa i sercem, przy tej książce seri nigdy nie jestesmy niczego pewni a język barwny oraz większość scen sprzeczki utarczki mac i barionsa ich argumenty i kontrargumenty wręcz powalające czasem ba nawet bardzo czesto parskałam śmiechem- mentalna uwaga na przyszłośćdla mnie nie pic kolić podczas czytaniu, plamy trudno schodzą z ekranu- świetnie połęczenie...

Patka | 2013-06-18

Dlaczego takie zakończenie?myślałam że bd bardziej nieodgadnione czy jakieś nieoczekiwane....i tak się zastanawiam pani Moning powiedziała że po serii z Dani napiszę 2 tomy o Mac% Barrons?!Ja się pytam co można jeszcze wymyślić żeby zaskoczyć ans czytelników?Jedno jest pewne pasjonujący 5 tom zagrzewa żeby poczekać te pewnie 3-4 lata na dalsze losy:D A teraz czas zabrać się do serii o Dani:D

olcik_81 | 2013-08-11
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

Panie i Panowie, oto przed państwem Shadowfever - najlepszy dowód na to, że finał serii może przewrócić wasz świat do góry nogami ( i to kilka razy), wgnieść w fotel, przykuć do siebie i złamać serce przy rozstaniu.
Najlepsza z całej piątki, niezapomniana i absolutnie mega-fantastyczna!
Chylę czoła przed autorką i bardzo dziękuję za te godziny przyjemności :)

Paulina | 2011-11-05
Przeczytana: 02 listopada 2011

Na każdej stronie, w każdym rozdziale potrafiłam znaleźć powód do uronienia łez. Jakkolwiek bezosobowo by się ta seria nie zaczęła, skończyła się genialnie. Jasne i klarowne zakończenie odpowiadające na wszystkie pytania. Dziękuję pani Moning za przyjemność zapoznania się z czymś tak rewelacyjnym.

Cykl autorstwa Moning to jedno z najdziwniejszych doświadczeń książkowych, jakie miałam. Pierwszy tom odpychał mnie strasznie zachowaniem bohaterki i jej potencjalnych partnerów, ale zdołałam go przebrnąć. Mam zasadę: jeśli się da, doczytać do końca, bo nawet głupia książka może coś wnieść. Przeczytałam tom pierwszy, sięgnęłam po drugi, który okazał się o wiele lepszy od pierwszego. Nic nie stało na przeszkodzie czytać dalej. Tom trzeci pozostawił mnie skołowaną, obrzydzoną i zafascynowaną. Tom czwarty już zachwycił.

Piąty tom utryzmuje poziom czwartego. Mamy swiat rozdarty przez inwazję Unseelie, walkę miedzy samymi Sidhe, inne rzeczywistości, ludzi-potwory i upiorną księgę, która jest kluczem do wielkiej mocy i której wszyscy pragną. Gdzie się podziała bajeczka o głupiutkiej nastolatce i jej "adoratorach"? Wyparowała. Głupiutka nastolatka też wyparowała - lepiej, okazała się iluzją. Słodka, różowa Mac nie istniała nigdy, była maską, fasadą. Teraz Mac musi się zmierzyć także z...

dominque | 2014-12-20
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane
Przeczytana: 20 grudnia 2014

Seria książek Fever jest dość zaskakująca. Bo ile jest takich serii książek, w których każda kolejna część jest lepsza od poprzedniej ? Shadowfever do ostatniego rozdziału zaskakiwało, wiele się wyjaśniło, ale autorka zachowała jeszcze kilka niewyjaśnionych tajemnic w zanadrzu. Spokojnie można spodziewać się kolejnych części albo serii.