Dreamfever

Cykl: Kroniki Mac O’Connor (tom 4)
Wydawnictwo: Delacorte Press
angielski
wiedźma

He has stolen her past, but MacKayla will never allow her sister's murderer to take her future. Yet even the uniquely gifted sidhe-seer is no match for the Lord Master, who has unleashed an insatiable sexual craving that consumes Mac's every thought - and thrusts her into the seductive realm of two very dangerous men, both of whom she desires but dares not trust. As the enigmatic Jericho...

As the enigmatic Jericho Barrons and the sensual Fae prince V'lane vie for her body and soul, as cryptic entries from her sister's diary mysteriously appear and the power of the Dark Book weaves its annihilating path through the city, Mac's greatest enemy delivers a final challenge...

It's an invitation Mac cannot refuse, one that sends her racing home to Georgia, where an even darker threat awaits. With her parents missing and the lives of her loved ones under siege, Mac is about to come face-to-face with a soul-shattering truth - about herself and her sister, about Jericho Barrons.and about the world she thought she knew.

mclena | 2016-01-07
Przeczytana: 06 stycznia 2016

"Życie nie rozkwitało w promieniach słońca i ładnych miejscach. Życie zapuszczało najsilniejsze korzenie z odrobiną deszczu i całym mnóstwem gówna jako nawozu."

Nigdy więcej nie przeczytam jakiejkolwiek książki Karen Marie Moning.
No dobra. Kłamię. Jednak jest to jedna z najbardziej bezlitosnych autorek jakie kiedykolwiek poznałam. Zakończenie tego tomu to istna tortura i ogromnie się cieszę, że mam pod ręką tom piąty. Nie wiem jak bym się czuła, gdyby przyszło mi czekać na niego np. rok. Cały seria jest niesamowita. Wydaje się, że odkrywamy coraz więcej, dostajemy odpowiedzi na pytania, które dręczą nas już od pierwszego tomu, a prawda jest taka, że jesteśmy wciąż zasypywani wiekszą ilością pytań bez odpowiedzi i toniemy w niewiadomej.

Każda postać jest na swój sposób wyjątkowa, wielowymiarowa, tajemnicza. Mac nadal nie wie komu ufać, kto ma jaki motyw, kto jest przyjacielem a kto wrogiem. Oprócz Dani nie może zaufac nikomu innemu, bo brak z ich strony otwartości i szczerości....

Beata | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016

Rewelacyjna powieść urban fantasy. Dalej o walkach toczonych przez Mac i Barronsa. Pani Moning opowiada niezwykłą historię, wciągającą i momentami wzruszającą, przy tym dynamiczną i tajemniczą. Nadal mnożą się pytania bez odpowiedzi - zastanawiam się jak długo można?
Końcówka powaliła mnie na kolana! Tak nie można, czytelnik też ma swoją wytrzymałość psychiczną... Zastanawiam się co pierwsze mnie dopadnie: zawał czy wrzody żołądka, bo paznokcie już mam poogryzane! Jestem wściekła, wściekła na Mac, na Karen Moning, na siebie (że muszę sypiać!). Polecam powieść, ale przygotujcie się na ogrom emocji...

zabielka | 2015-02-16
Przeczytana: 15 lutego 2015

I ja narzekałam że zakończenie trzeciej części było do niczego??? -cofam to z pełną świadomością,,,, Tego się nie spodziewałam, choć może patrząc na pomysły autorki powinnam,,, Ech, cóż więcej powiedzieć, Polecam!!! Nie ma co, Wyruszam na poszukiwania dalszych tomów,,,, No żeby tak książkę zakończyć!!! Mam nadzieje że powstanie ekranizacja,,,

Scarlett | 2011-04-22
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

Główna bohaterka choć na początku jest ogromnie irytująca, z czasem stopniowo dojrzewa i stają się kobietą która ma w życiu cele, jest zdecydowana walczyć o swoje.
Barrons jest świetny. Kolejny samczy facet do kochania. Silny, tajemniczy.
Akcja utworu jest świetnie skonstruowana. Rzadko kiedy można znaleźć książkę w której jest tyle niedomówień, zawiłości. Dzięki temu książkę czyta się jednym tchem.

Carnival | 2015-11-16
Na półkach: Emocje na maxa, Przeczytane
Przeczytana: 15 listopada 2015

Kolejna część "Szaleństwa..." (swoją drogą - skąd pomysł na takie tłumaczenie nazwy serii?), która jeszcze bardziej podkręca atmosferę tajemniczości. Świetne rozwinięcie kilku wątków. Zaskakujące pomysły i - jak zwykle - szokujące zakończenie. Seria, która naprawdę wciąga.

Adrian F | 2015-07-13
Przeczytana: 11 lipca 2015

Najlepsza część przygód Mac. Czwarty tom wyraźnie inny od poprzednich. Główna bohaterka całkowicie zmieniła swoje oblicze,moim zdaniem na bardziej dojrzałe, chociaż lubiłem też tęczową pannę Lane.Zakończenie jak zwykle sprawia że nie mogę się doczekać żeby się dowiedzieć co dalej. Historia wbija w fotel, naprawdę ciężko się oderwać od książki.

Patka | 2013-06-05

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moja wściekłość dobiegła swoich granic...Barrons nie żyję??Mam nadzieję że to nie prawda więc zabieram się za czytanie 5 tomu....
Taki mały spoilerek dla tych którzy nie wierzą że w 4 tomie jakiejkolwiek serii może być ciekawy, intrygujący i zaskakujący:)
Oczywiście gorąco polecam;)

Cykl autorstwa Moning to jedno z najdziwniejszych doświadczeń książkowych, jakie miałam. Pierwszy tom odpychał mnie strasznie zachowaniem bohaterki i jej potencjalnych partnerów, ale zdołałam go przebrnąć. Mam zasadę: jeśli się da, doczytać do końca, bo nawet głupia książka może coś wnieść. Przeczytałam tom pierwszy, sięgnęłam po drugi, który okazał się o wiele lepszy od pierwszego. Nic nie stało na przeszkodzie czytać dalej. Tom trzeci pozostawił mnie skołowaną, obrzydzoną i zafascynowaną. Musiałam czytać dalej.

Moning zrobiła swojej głównej bohaterce krzywdę w najbardziej odrażający sposób, jaki widziałam. Ale, o dziwo, mimo obrzydzenia, jakie ta sytuacja we mnie wzbudziała, miało to sens. było zakorzenione w metafizyce świata i prowadziło w konkretnym kierunku. Wpisywało się w sytuacje kreowane przez Moning bardzo konsekwentnie: na końcu tomu Mac zostaje pobita, na początku kolejnego podnosi się. Podniosła się i teraz, choć miałam bardzo ambiwalentne odczucia co do tego, w jaki...

dominque | 2014-12-18
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane
Przeczytana: 18 grudnia 2014

"Osoba która naprawdę żyję ma tylko kilka cennych chwil bezpieczeństwa, uczy się jak przetrwać każdy rodzaj burzy. To prawda której możesz zaufać w ciemno, która czyni cię tym kim jesteś. Słaba czy silna. Żywa czy martwa. Udowodnij sobie. Jak wiele prawdy jesteś w stanie znieść panno Lane?" JB.
Czwarta część szaleństw jest zdecydowanie lepsza od pozostałych. Trzy pierwsze tomy przeczytałam z ciekawości jak ta historia dalej się potoczy(czekając na odkrycie tajemnic, gdy wciąż pojawiają się nowe), ale dopiero od czwartej dopiero się wciągnęłam, a główna bohaterka całkowicie pozbyła się mentalnego różu i przestała irytować.

AGNES | 2010-11-26

Posiadam, uwielbiam, powróce nie raz, już w przyszłym roku książki mają zostać u nas wydane także więcej osób będzie miało okazję się zapoznać z tymi świetnymi książkami