Grał także dla łotrów

Wydawnictwo: Czytelnik
Latroknak is játszott
83-07-01183-3
upright

Akcja powieści "Grał także dla łotrów" toczy się w okresie od schyłku XIX w. do roku 1941 w Wojwodinie zamieszkanej przez Węgrów, Serbów i Niemców. W ostatnim stuleciu tereny te kilkakrotnie zmieniały przynależność państwową. N. Gion w syntetycznym ujęciu przedstawił dzieje mieszanego etnicznie środowiska, ukazując wzajemne zależności między jednostką i zbiorowością. Na przykładzie niektórych bohaterów z przebogatej galerii postaci pokazał, jak nawet w najtrudniejszych czasach i warunkach można zachować człowieczeństwo.

Martauparta | 2015-11-04
polaris | 2014-04-27