Korona Polska Kaspra Niesieckego

Wydawnictwo: DiG
historyczna

Pierwsze monograficzne opracowanie jednego z najważniejszych staropolskich herbarzy i przypomnienie postaci jezuity księdza Kaspra Niesieckiego. W pracy scharakteryzowano bogaty warsztat naukowy Niesieckiego, Historię druku Korony polskiej oraz odniesiono się do treści heraldyczno genealogicznych Przedstawiono okoliczności ponownej, XIX wiecznej edycji, dzięki której dzieło Niesieckiego stało się tak popularne. Praca ukazuje także recepcję hebarza, jego wykorzystanie w wywodach legitymacyjnych szlachty polskiej, zainteresowanie dziełem historiografów oraz miłośników i kolekcjonerów książek.

Ania | 2014-09-17
Homo_Mediaevalis | 2014-04-26