83-7180-966-2
Teatr, marzeń
dona

Teatr marzeń to zbiór scenariuszy teatralnych przeznaczonych dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Lidia Bajkowska, znana autorka bajek muzycznych (Bajka o piosence i nutkach, Zaczarowane pianino, Porwanie królewny Nutki) w Teatrze marzeń pragnie podzielić się z nauczycielami przedszkolnymi i nauczania początkowego swoim bogatym doświadczeniem zabawy z dziećmi w teatr. Organizowanie teatru angażuje wszystkie dzieci w grupie: jedne na scenie jako aktorów, inne jako scenografów, charakteryzatorów czy operatorów światła, a każda z tych ról jest równie ważna, by teatr mógł zaistnieć. Pomysłowe propozycje scenografii i kostiumów są łatwe do wykonania przez dzieci, a wykorzystanie licznych fragmentów muzyki poważnej i ludowej w przedstawieniach, rozbudza w dzieciach wrażliwość i uczy je rozumieć tę dziedzinę sztuki.

Joanna | 2013-09-25
AgnieszkaKochler | 2011-09-18