Pieniądze Prizzich

Tłumaczenie: Maciej Szymański
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rodzina Prizzich". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
Prizzi's money
pieniądze, prizzich, mafia
Martka

Kiedy mąż Julii Asbury, "doradca prezydentów", znika ze swej łodzi - co wskazuje na ewidentne porwanie - cały świat jest zaszokowany. Prawda jest jednak taka, że to on do spółki z Julią zaplanowali to wszystko, by zagarnąć pieniądze, które zostaną wypłacone w ramach okupu. Julia poniewczasie odkrywa, że mąż ją oszukał, potajemnie biorąc na wspólnika rodzinę Prizzich. Mało tego, dowiaduje się, że Henry George Ashbury przez całe życie był szarą eminencją mafii. Julii udaje się jednak przechytrzyć mafię i uciec z pieniędzmi. Jak można jej nie kochać?

W całej imprezie bierze udział wielu doskonale nam znanych bohaterów: Charley Partanna, morderca, sybaryta i amator kobiecych wdzięków; Don Corrado Prizzi, capo di tutti capi; Maerose Prizzi, długoletnia narzeczona Charleya oraz wiele innych postaci, w tym największy przyjaciel Julii, Pino Tasca, właściciel najpiękniejszych sztucznych zębów w okolicy.

Barwna opowieść o powrocie rodziny, która jest równie sympatyczna jak ród Corleone i równie podstępna jak Borgiowie.

Krzysztof_g | 2013-08-26

Książki Condona nadają się do ekranizacji, ale do czytania można znaleźć masę lepszych pozycji. Po prostu sensacyjne czytadło, jak ktoś ma czas może przeczytać.

ReaSSe | 2013-12-21
Przeczytana: 29 grudnia 2013