proza polska, współczesna, absurd

Debiut prozatorski Krzysztofa Jaworskiego. Miejscem akcji powieści jest szpital psychiatryczny w prowincjonalnym mieście. Szpitalną codzienność przedstawia ciąg luźnych epizodów - bohater-narrator opowiada o wyczynach "głupków", którzy zachowując się jak nieznośni chłopcy, próbują nie poddawać się presji. Autorska skłonność do pastiszu i parodii realizuje się w wielu błyskotliwych, komicznych scenach, a język stanowi jedną z najmocniejszych stron książki.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1999

źródło okładki: zdjęcie autorskie

cathode | 2015-03-11

Zakochałam się w tej książce.

Janie Gramy | 2013-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2013

Przeczytałam na Kindlu Zajebiste !! http://www.amazon.com/Pod-prad-Polish-Edition-ebook/dp/B00DXNWJ3C/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1374660343&sr=1-1

Brysiak | 2017-06-08
mistrzszarlej | 2017-02-18