Życie codzienne w Japonii w epoce samurajów: (1185-1603)

Tłumaczenie: Eligia Bąkowska
Seria: Życie codzienne
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Vie quotidienne au Japon a l'époque des samourai 1185-1603
Samuraje, Japonia
historia
Moonlight

Życie codzienne w Japonii: kultura, religia, wojna, wieś, miasto, handel w epoce samurajów.

Dociekliwy_Kotek | 2011-07-11
Przeczytana: lipiec 2011

Nie ma co zwalać na to, że opisywany okres to nie wyrafinowane, dekadenckie Heian ani barwne, żywiołowe Edo: książka jest nudna, sucha i nużąca nie z powodu okresu, ale ze względu na wybitną zdolność autora do usypiania czytelnika. Przy okazji zawiodłam się o tyle, że "Życie codzienne..." nie zawiera żadnych zaskakujących faktów: wszystko, co jest w tej książce, przewija się w pozycjach traktujących o kulturze albo historii Japonii.

Toshii | 2011-10-10

Okropnie nudna książka. Od biedy da się strawić jeszcze pierwsze rozdziały dotyczące dzieciństwa, młodości czy obyczajów związanych z modą, małżeństwem etc. Polecam szczerze, jeśli ktoś poszukuje dopoduszkowego środka na sen, choć szczerze mówiąc, są lepsze usypiacze...

Remigiusz | 2011-10-13

Bardzo ciekawa książka wyjaśniająca tak na prawdę jak żyli pierwsi samurajowie - nie ci, których znamy z filmów, mang i książek.

SamNieWieszKto | 2016-11-17
Stokuj | 2016-06-27