Złote runo

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Teatr dla Wszystkich". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Księgarnia Polska Bernarda Połonieckiego
przybyszewski, dramat

źródło okładki: http://zbc.uz.zgora.pl/dlibra/docmetadata?id=21543...»

Ewelina | 2013-04-16
Na półkach: Przeczytane, Klasyka

Strasznie to zagmatwane, bohaterowie szalenie nieszczęśliwi - zdradzają, kłamią, manipulują. Pesymistyczny młodopolski dramat.

Variola Vera | 2011-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kiedy byłam młodsza, to atmosfera Młodej Polski wydawała mi się głęboko natchniona. Dziś - poza pewnymi wyjątkami, takimi, jak twórczość Wyspiańskiego - wydaje mi się przede wszystkim przygnębiającą. Taki też jest ten dramat - zaznaczam jednak, że jest to opinia moja i tylko moja. Subiektywna. Historia bardzo aktualna, pomimo upływu lat - niewierna żona, niewierny mąż i niewierna matka niewiernego męża w tle. Oczywiście - niewierność spowita jest atmosferą mroków przeznaczenia i działaniem sił wyższych. Łza się w oku kręci - dzisiaj niewierna Luba powie po prostu, że już się jej nie podnieca.
Jeśli ktoś szaleje za polskim modernizmem, to wstyd tej pozycji nie znać. Polecam ją jednak tropicielom głupich bohaterów literackich. Tu jest ich sporo.

Sylwia Stargazer Melon | 2015-03-25
Przeczytana: 25 marca 2015

Po ''Requiem aeternam'' tego pana bardzo miła odmiana. Czyta się szybko i przyjemnie, o ile czytanie o zdradach między ludźmi może być przyjemne... Bardzo mi jest żal wszystkich bohaterów tej książki, a najbardziej chyba Łąckiego.

rbj | 2014-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2014

Przebrnięcie przez ten dramat było dla mnie istnym koszmarem. Chyba nie powinienem czytać młodopolskich dzieł. Jeśli ktoś zabiera się za ten utwór, polecam zapoznać się także z biografią autora (jest bardzo hm... niecodzienna i ma wpływ na treść "Złotego runa").

Shadya | 2013-12-01
Na półkach: Lektury, Przeczytane

Strasznie łatwo się tutaj pogubić, bo w tym dramacie wszyscy się nawzajem zdradzają, kombinują i wymyślają intrygi. I jakoś tak nie jest mi żal żadnego z bohaterów.

eccentric | 2012-11-10
Przeczytana: październik 2012

Ideowo, ale ciekawie. Dość kontrowersyjne.

ejrene | 2011-12-31

Przybyszewski - grafomania.