I otworzyło się niebo

Then came heaven
83-7132-326-3
spencer, romans
niebieska

Powieść osadzona w środowisku polskich emigrantów w Stanach Zjednoczonych, historia związku uczuciowego, w jaki powoli wchodzi dwoje ludzi. Eddie i Krystyna Olczakowie stworzyli dom pełen ciepła i miłości. Rodzinne szczęście rozsypuje się jednak w gruzy, kiedy Krystyna ginie w wypadku i Eddie zostaje sam z dwiema córeczkami. Nadchodzi czas wielkiej próby, ale też gorącej przyjaźni, która może przynieść ukojenie.

natanna | 2017-01-12
Przeczytana: 09 stycznia 2017

Powieść pisarki amerykańskiej, LaVyrle Spencer, znanej aż z dwudziestu dwu książek, o istnieniu której do tej pory nie miałam pojęcia, nabyłam przy okazji innych zakupów książkowych na allegro już chwilę temu. Przemówił do mnie tytuł, ale bardziej to co wyczytałam na tylnej części okładki a mianowicie, że powieść osadzona jest w środowisku polskich emigrantów w Stanach Zjednoczonych. Przeważyło jednak to, że jak wyczytałam na skrzydełku okładki : "Ta amerykańska pisarka o oryginalnym imieniu LaVyrle i pogodnej, otwartej twarzy z powodzeniem konkuruje z najpopularniejszymi autorkami i bez trudu podbiła serca milionów czytelniczek. Jej książki nie są melodramatami z życia wyższych sfer, nie ma w nich taniej sensacji - to "powieści rodzinne", ciepłe i bezpretensjonalne".

Jak widać zostałam skutecznie zachęcona i stwierdzam po jej przeczytaniu, że nie żałuję tego zakupu, gdyż słowa zawarte w opisie potwierdziły się całkowicie.

Książka opatrzona jest krótki wstępem...

Katherina87 | 2012-10-22

Książki tej autorki bardzo fajnie się czyta. Co świadczy o tym, że są bardzo ciekawe. Książka I otworzyło się niebo to powieść osadzona w środowisku polskich emigrantów w Stanach Zjednoczonych. To historia związku uczuciowego. Po śmierci żony Krystyny Eddie zostaje sam z dwiema córkami. Duchowym wsparciem służy mu siostra Regina, nauczycielka z miejscowej szkoły. Z czasem stają się sobie coraz bliżsi, jakby dla siebie stworzeni, lecz trudno im zrzucić pęta przeszłości. Jemu zapomnieć o zmarłej żonie, jej o posłudze zakonnej jakiej się oddała. Bo do takiej posługi zostawała przez lata namawiana przez swoją babcie. W końcu też uległa jej. Aby ich życie znowu nabrało blasku, musieliby wyrzec się pewnych wartości i zaakceptować inne. Tymczasem niełatwo to zrobić, gdy na przeszkodzie stają skrupuły moralne i religijne, ale też niełatwo żyć z poczuciem pustki, gdy ma się pewność, że można ją wypełnić. Siostra zakonna staje przed trudnym wyborem co wybrać czy dalszą posługę zakonną czy...

czekoLadowa | 2014-01-17

Zdecydowanie najlepsza powieść tej autorki, choć ja przepadam za wszystkimi jej utworami. Naprawdę wspaniała opowieść, tak prawdziwa i wzruszająca. Niepowtarzalna i niebanalna. Świetna, polecam!

azalia87 | 2016-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2016

Bardzo delikatna historia przedstawiona w prostej, przystępnej formie. Zakazana miłość która z przekleństwa staje się błogosławieństwem. Ta książka wciąga!

xyz | 2014-02-16

Świetna książka :) Czyta się ją lekko i przyjemnie :)

AnnaMaria | 2016-01-13
Na półkach: Kobiece, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Autorka podjęła w książce trudny temat, opowiadając o dojrzewaniu do miłości przez zakonnicę, do mężczyzny, który "chwilę temu" stracił w tragicznych okolicznościach żonę. Czy im się uda? Czy będą mieć odwagę zmienić swoje dotychczasowe życie? Czy zostaną potępi przez bliskich i sąsiadów, czy może znajda zrozumienie? Historia przywraca wiarę z ludzi oraz wiarę w życie, podnosi na duchu, wlewa ciepło do serca i sprawia, że czytanie staje się prawdziwą przyjemnością.

Kinga | 2011-10-20
Przeczytana: wrzesień 2005

Fajnie się ją czytało :) polecam.

Morgana1976 | 2012-11-06

2005