Ile jest warta nieruchomość

Wydawnictwo: Poltext
biznes, finanse

W kolejnej pozycji serii Nieruchomości . Autorzy przedstawiają problematykę związaną z wyceną wartości nieruchomości, budzącą wiele emocji i kontrowersji. Wynikają one zarówno ze złożoności tej kwestii, jak i specyfiki samej kategorii nieruchomości. W Polsce wzrost roli wyceny nieruchomości i wiedzy na ten temat jest skutkiem zmian ustrojowych i przejścia na model gospodarki rynkowej, a zwłaszcza wprowadzenia nowych regulacji prawnych w formie Ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz planowanych nowych uregulowań dotyczących podatku od wartości nieruchomości. znajomość technik wyceny jest niezbędna w każdej transakcji kupna-sprzedaży czy darowizny, a także do sporządzania sprawozdań, oceny efektywności podmiotów gospodarczych, ich ubezpieczenia, a szerzej do aktywnego udziału w rozwoju rynku kapitałowego. Autorzy przybliżają Czytelnikom złożoność czynników wpływających na wartość nieruchomości, które decydują o wyborze metod wyceny.

pmjar | 2016-10-30
Na półkach: Posiadam, Chcę przeczytać