Walter Benjamin (1892–1940)

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
Walter Benjamin (1892–1940)
Walter, Benjamin
dona

Studium poświęcone życiu i twórczości Waltera Benjamina, niemieckiego filozofa, teologa, teoretyka kultury i eseisty. Wartością książki Hannah Arendt jest opis fenomenu autora Pasaży z różnych perspektyw interpretacyjnych: od dyskursu teoretyka polityki, zawartego w pierwszej części eseju, po refleksję filozoficzną, wypełniającą część trzecią. W wypowiedziach Arendt słyszalne są ponadto echa poglądów jej najważniejszych intelektualnych adwersarzy: Adorna i Scholema.

źródło opisu: http://terytoria.com.pl/

źródło okładki: http://terytoria.com.pl/