Sicilia da visitare

2000-04-01
włoski
88-87663-05-X
Sycylia Włochy

Bardzo dobry ALBUM o Sycylii dla czytelników, którzy się tam wybierają lub jako bogate źródło wiedzy o tej włoskiej wyspie na Morzu Śródziemnym.
Zawiera ogólne informacje nt. położenia, historii, kultury i sztuki, tradycji i zwyczajów Sycylii. Autor szczegółowo prezentuje nam wyspę makroregionami: Palermo, Trapani, Agrigento, Syrakuzy, Katania, Messyna, uwzględniając w opisach historię, sztukę, zwyczaje i zabytki, które warto zobaczyć. Dodatkowo krótko przedstawia nam "Rozważania na temat kuchni sycylijskiej", której warto również posmakować.
Album jest pięknie wydany na kredowym papierze, przetłumaczony na język polski, ma wielkość formatu A4. Zawiera mnóstwo różnorodnych kolorowych zdjęć, które przedstawiają opisywane miejsca, dopełniając prezentowane treści. Jedyne czego mi zabrakło to chociaż jednej mapki z umiejscowieniem sycylijskich atrakcji turystycznych.
Dla mnie album to także piękna pamiątka z odbytej podróży marzeń, zakupiona w Palermo. Serdecznie POLECAM!

• C_Posiadam
  • Domowa biblioteczka
  • Historyczne, naukowe, itp.
  • Z_2023
  • Literatura popularnonaukowa/Przewodniki/Poradniki

Dodaj cytat z książki Sicilia da visitare