Niezwykłe przygody św. Jana Bosko

Don Bosco piccolo saltimbanco
Jan Bosko, Salezjanie
komiksy
edtta

Niezwykła historia włoskiego chłopca, który mając objawienie we śnie wstąpił na drogę kapłaństwa. Jego życiu towarzyszy wiele cudów bożych.

Nifelinord | 2016-08-21
Przeczytana: 1998 rok

Jakkolwiek nigdy nie byłam specjalnie religijna, to zawsze ceniłam tę postać (obok św. Franciszka, którego mi przypomina) i jej głęboko humanitarne, bezpretensjonalne życie. A moja znajomość z filozofią św. Jana Bosko zaczęła się właśnie od tej książeczki.

Myśl o tym, że "wszystko warto umieć, ale nie wszystko warto robić", tak prosta i mądra zarazem, stanowi jeden z drogowskazów, które mnie zawsze prowadziły przez życie i robią to nadal; które legły u podstaw mojej moralności i podpowiadały mi, jak troszczyć się o innych ludzi i o własny rozwój - nawet jeżeli nie uważam się już od dawna za wierzącą katoliczkę.

Weronika | 2011-03-29
Kibou | 2010-11-24