Zdarzyć się mogło, zdarzyć się musiało. Z Wisławą Szymborską spotkanie w wierszu.

Wydawnictwo: Siedmioróg
83-7162-986-9

Książka Marty Fox jest książką z każdej strony dziwną i oryginalną. Burzy bowiem tradycyjne wyobrażenia o książkach biograficzno-literackich, dotyczących konkretnego autora. Marta Fox napisała bardzo osobistą i prywatną książkę o tym, w jaki sposób twórczość Szymborskiej związała się z jej prywatnym życiem i dlaczego nie można się od niej uwolnić .

zojabaciko | 2015-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2015

Piękna, cudowna, rewelacyjna !
Odkąd pamiętam Szymborska była obecna w moim życiu poprzez swoje wiersze.
Do tej pory jest.
I ta książka pokazuje jak wiersze Wisławy Szymborskiej zaistniały w autorce i innych twórcach, w jaki sposób związały się z ich prywatnym życiem i dlaczego nie można się od nich uwolnić.
Bo nie można.

Paweł Skorupski | 2010-07-24
Przeczytana: 2010 rok

To książka o poezji. Marta Fox o ulubiony wiersz Wisławy Szymborskiej zapytała m.in. Agnieszkę Osiecką czy Jana Pawła Krasnodębskiego. Sporo można nauczyć się o Szymborskiej i jej wierszach. Co Ciekawe nie spotykamy jej "osobiście", ciągle w wierszu. Ta książka to duża ciekawostka.

Monika | 2011-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2011

O... jak ktoś myśli, ze to o życiu Noblistki, to jest w błędzie. To książka o tym, jak Marta Fox czyta Szymborską, bardzo osobista opowieść.

Aleksandra B-W | 2014-10-28

Świetna!

Jim Morrison | 2014-03-16
Magdalena | 2013-01-28
Rosario-Tijeras | 2012-11-17
królu | 2011-08-12
Asia | 2011-07-21
Na półkach: Przeczytane, Lista zakupów