37,2º Rano

Wydawnictwo: Glob
37,2º le matin
83-7007-279-8
Cathhhy

Film nakręcony na podstawie powieści okazał się prawdziwym przebojem (W Polsce wyświetlany pod tytułem "Betty Blue")

WhiteRabbit | 2014-06-22

Oszałamiająca.
Przejmująca historia o miłości, pogoni za szczęściem i szaleństwie. Wszystko opisane w genialnym stylu: doskonale dobrane słowa pisarza łączą się w duszną atmosferę, a autor nie boi się wpleść do tekstu odrobiny brutalności i dosłowności. Jednocześnie, wśród wielu pięknych słów nie gubią się te najprostsze: opisy zwykłego, często smutnego i bezbarwnego życia stanowią przeciwwagę dla poruszających słów zakochanego bez pamięci głównego bohatera.
Nierzadko bywa tak, że w powieściach o miłości forma przerasta treść. Tutaj tak na szczęście nie jest - obie trzymają równie wysoki poziom.

Ula Kłos | 2015-10-05

Trudno mi było przebrnąć przez początek, bo fabuła wydawała mi się taka jakaś nijaka... Pod koniec długo płakałam. Genialna książka o tym jak wiele jesteśmy w stanie zrobić i znieść, żeby ratować drugiego człowieka i nawet jeśli okazuje się, że wszystko na nic... to co przeżyliśmy w drodze przez ból i cierpienie tworzy naszą duszę, daje jej moc i wielkość. Nieco patetycznie. Ale dokładnie tak jest.

koktajlmolotowa | 2012-07-19

mam duży sentyment do tej książki. film na jej podstawie należy do listy moich ulubionych.

Sylwia | 2016-10-17
Krugh | 2014-11-04