Więcej cieni niż blasków

Tłumaczenie: Anna Kieczkiełło
Seria: Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty
Wydawnictwo: Elf
Two sides of the coin
powieść amerykańska

Parę kilo nadwagi to nie powód do rozpaczy - uważa Angie. Ma prawdziwego przyjaciela, czuje się potrzebna. Czy to nie wystarczy, żeby być szczęśliwą? Przeważnie tak, ale zdarzają się chwile, gdy budzą się w niej inne pragnienia. Kiedy po długiej chorobie gubi kilka kilogramów zaczyna czuć smak tego, jak to jest być podziwianą za urodę. I wtedy wszystko zaczyna się komplikować.

witcherrie | 2015-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2015

''Więcej cieni niż blasków'' opowiada o Angie- dziewczynie, która mająca komplikacje po operacji wycięcia wyrostka robaczkowego chudnie. I to bardzo. Nie jest już ''pasztetem'', tylko ''niezłą laską''. Trochę miesza jej to w głowie. Kiedy zaczyna się sobie podobać, wydaje jej się, że robi się próżna. Dziwnie( jak dla Angie) reaguje na spojrzenia mijanych chłopców, a na dodatek zaczyna mieć problemy ze swoim najlepszym przyjacielem, Dannym. Oprócz tego sytuacja w domu opieki, w którym pomaga chorym dzieciom...To wszystko daje jej do myślenia, ale jak to w tego typu historiach wszystko ma swój happy end.
Nie spodziewałam się po tej książce jakiegoś ukrytego przekazu, wszystko jest podane na tacy i to jest dobre. Jednak dłuższe maratony z serią muszą mieć przerwy w postaci trochę cięższej literatury.
Mimo to polecam

Jolantino | 2011-08-07
Na półkach: Wakacje 2011, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 06 lipca 2011

Następna książka z tej serii. Jak zwykle lekka. Jak zwykle szybko się ją czyta. Pokazuje, ze mimo wszystko trzeba zapamiętać, kto był zawsze przy tobie. Oczywiście w rzeczywistości ludzie nie pamiętają o tym, a ich wierni przyjaciele odchodzą w niepamięć. Przychodzą ci nieszczerzy.
W książce nie jest to aż tak rozwinięte, ale gdyby główna bohaterka nie przypomniała sobie tego, właśnie tak potoczyłaby się ta historia.

Maggie_Rose Black | 2011-06-25
Na półkach: 2011, NDMNDTLDKM, Przeczytane
Przeczytana: 24 czerwca 2011

„Więcej cieni niż blasków” autorstwa Patsy Brooks to jedna z wielu książek z serii na nastolatek „Nie dla mamy, nie dla taty lecz dla każdej małolaty”.
Książka mówi o tym, że szukając szczęścia może nas coś ominąć, że to szczęście może być blisko nas, a my zajęci szukaniem go, możemy go nie dostrzec. Mówi także o tym, że przyjaźń damsko-męska może istnieć,a czasami może zrodzić się w coś pięknego. Podobało mi się to , że zostało ukazane w tej książce, jak ważna jest pomoc niepełnosprawnym dzieciom, że nawet miły gest może im sprawić wielką radość.
Książka bardzo mi się podobała i jak najbardziej ją polecam.

Fajna książka o miłości nastolatków. Krótka i romantyczna. Polecam ;)

Wiktoria | 2010-07-29
Przeczytana: 28 lipca 2010

Świetna, tak jak każda książka z tej serii;)

KimKolwiek | 2012-07-10

lekka i przyjemna jak inne części :p

Wika1243 | 2013-08-25
Przeczytana: 26 lipca 2013

Książka którą przeczytałam, uczy nas wiele rzeczy. Problem Angie w tych czasach nie jest nam obcy.. to problem z nadwagą, lecz jak na spokojną i cichą dziewczynę, bardzo dobrze sobie radzi i .... osiąga sukces.. Polecam tą piosenkę i pozdrawiam ; **

letsplaytennis | 2011-07-11

naprawdę świetna, polecam na deszczowe wieczory i nie tylko :)

KLAUDIAxddddd | 2013-06-01

Myśle, ze bedzie ciekawa, jak pozostałe z tej seri.

Michasia1994 | 2013-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2013