Mózg kobiety

poradnik, uczucia, płeć
typ
papier
Mateusz
7,13 (32 ocen i 6 opinii)

Opis książki

" W moim instytucie odkryliśmy, że mózg kobiety tak głęboko pozostaje pod wpływem hormonów, że w zasadzie można powiedzieć, iż to one decydują o formule jej świata, kształtując wartości i pragnienia oraz dzień po dniu mówiąc jej, co naprawdę jest ważne ". Ta książka to fascynującą opowieścią o tym, jak unikalna budowa kobiecego mózgu determinuje świat kobiecych pragnień i potrzeb, a nawet...

Ta książka to fascynującą opowieścią o tym, jak unikalna budowa kobiecego mózgu determinuje świat kobiecych pragnień i potrzeb, a nawet więcej, niż determinuje – jak go tworzy. Można z niej dowiedzieć się na przykład:
•Dlaczego kobiety wypowiadają średnio dwadzieścia tysięcy słów dziennie, a mężczyźni prawie trzy razy mniej.
•Dlaczego kobiety pamiętają kłótnie, które – jak twierdzą ich partnerzy – nigdy się nie zdarzyły.
•Dlaczego nastolatki tak przejmują się swoim wyglądem i bez przerwy gadają przez telefon
•Dlaczego kobieta myśli o seksie przeciętnie co kilka dni, a mężczyzna – co minutę.
•Dlaczego kobiety potrafią rozpoznawać cudze emocje, a przeciętny mężczyzna orientuje się, że coś dzieje się źle, dopiero po wrzasku.
•Dlaczego kobiety po pięćdziesiątce częściej wnoszą o rozwód niż ich rówieśnicy.

Brizendine wyrządziła wielką przysługę wszystkim facetom, którzy głowią się nad wielką zagadką kobiecości. To wspaniały przewodnik po kobiecym świecie, każdy powinien przeczytać tę książkę.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Ula | 2014-03-03
Przeczytana: 03 marca 2014

Świetna, dobrze napisana książka traktująca o tym, co się dzieje w głowie kobiety i jak jest ona sterowana poprzez hormony na różnych etapach swojego życia. Autorka wiele wyjaśnia, wskazuje trafne różnice pomiędzy kobietami a mężczyznami, a wszystko to przedstawia w naukowy, aczkolwiek bardzo przystępny, sposób. Czytałam książkę zachłannie i w każdym rozdziale znalazłam mnóstwo podobieństw do własnego "ja". Wiele się nauczyłam oraz wiele kwestii zostało mi wytłumaczonych. Z pewnością polecam i to nie tylko kobietom. Mężczyznom również przyda się taka "ściągawka" z tego, co tak naprawdę nami kieruje, co myślimy i czujemy w konkretnych sytuacjach.

Ann | 2014-03-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rozwój

Po przeczytaniu tej książki totalnie się załamałam, widząc jak olbrzymi wpływ mana nas nasza gospodarka hormonalna. Jak bardzo na nasze nastroje, wybory i zachowania wpływa etap rozwoju, cykl miesiączkowy itp. To niesamowicie fascynujące, bardzo podobają mi się obrazowe porównania do zachować i organizmu mężczyzn, którym po przeczytaniu tej książki zazdroszczę o wiele "łatwiejszego" opanowanego i świadomego funkcjonowania.

WhiteRabbit | 2014-08-22
Na półkach: Przeczytane, Feminizm

To jedna z tych książek, do których zajrzeć powinny zapalone feministki, które chcą uparcie wszystkim wmawiać, że kobiety są "takie same" jak mężczyźni, jak i osoby niezainteresowane tematem. W prosty i przystępny sposób opisane są różnice biologiczne i behawioralne pomiędzy kobietą a mężczyzną i wyjaśnionych jest wiele motywów zachowań (zarówno kobiet, jak i mężczyzn), które tak często są powodem konfliktów. Zrozumienie siebie i własnego ciała to pierwszy krok ku rozwojowi własnej tożsamości i bardziej świadomemu życiu. Pozwolę sobie zacytować:
"(...)jeśli w imię wolnej woli - i poprawności politycznej - próbujemy zanegować wpływ biologii naszego mózgu, to przeciwstawiamy się własnej naturze. Jeśli przyjmiemy do wiadomości fakt, że na naszą biologię wpływają różne czynniki, wliczając w to hormony i ich ciągłe zmiany, będziemy w stanie zapobiec tworzeniu się silnych wpływów, które nami rządzą." (tłumaczenie własne)

redlime | 2015-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Najpierw tę książkę przeczytał mój mąż - i zastanawiałam się dlaczego tak dziwnie się na mnie patrzy. Potem przeczytałam ją sama i już go rozumiem.
Według autorki kobietą sterują hormony i praktycznie nic innego. Jej porady dla pacjentek były trochę na zasadzie: "weź pigułkę".
Kobieca kobieta: ma dużo przyjaciółek, z którymi często gada; gotuje obiadki mężowi; koniecznie chce zostać matką; a potem całkowicie zatraca się w macierzyństwie; unika konfliktów za wszelką cenę. A jeśli tak nie jest to powinnaś wziąć pigułkę.
Po przeczytaniu tej książki stwierdziłam, ze kobitka ma troszkę nierówno pod sufitem.
Albo może ja jestem dziwna...

xXxCrystalxXx | 2012-02-25

Rewelacja !! Pomaga zrozumieć odmienność naszych płci. No i wyjaśnia, że potocznie nazywany kobiecy "szósty zmysł" to czysta biologia ;-))

Reni | 2014-01-05

Kalendarium literackie
  • John Fowles
    89. rocznica
    urodzin
    Tak zwani ludzie inteligentni dzielą się na trzy kategorie. Do pierwszej należą osobnicy naprawdę wybitni, zatem kiedy się ich nazywa inteligentnymi, nie jest to niczym więcej niż stwierdzeniem faktu; do drugiej - ludzie wystarczająco inteligentni, żeby wiedzieć, iż się im schlebia; do trzeciej ci,... pokaż więcej
  • Agata Mańczyk
    38. rocznica
    urodzin
    Jeśli kiedyś jakiś mężczyzna rozśmieszy Cię w chwili, gdy będziesz przerażona albo zrozpaczona, nie pozwól mu odejść.
  • Krystyna Nepomucka
    95. rocznica
    urodzin
    (...) bardzo nie lubię pakowania, bo wtedy wydaje mi się, że naruszam jakiś ład rzeczy - wynosi się z sobą jakąś cząstkę domu na zewnątrz i nigdy już ona nie powróci. A zatem każde pakowanie zubaża o coś dom. O co, tego nie wiem, bo przecież wszystkie zebrane przedmioty przywozi się z powrotem, a je... pokaż więcej
  • Michal Viewegh
    53. rocznica
    urodzin
    Idealny mężczyzna nie istnieje! Idealny mężczyzna jest wirusem atakującym kobiecy rozsądek...
  • René Descartes
    419. rocznica
    urodzin
    Zdrowy rozum jest to rzecz, ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niż posiadają.
  • Ian McDonald
    55. rocznica
    urodzin
    Są tylko dwa odkrycia na tyle przerażające, że po ich uświadomieniu cały świat zmienia się nie do poznania. Pierwsze, że twoi rodzice są śmiertelni. Drugie, że twoi rodzice są istotami seksualnymi.
  • John Jakes
    83. rocznica
    urodzin
    Jak to możliwe, że jest konieczne, aby jedna istota ludzka sprawiała ból drugiej? Jeżeli zmusza do tego system, to znaczy, że ów system nie jest właściwy.
  • Jamie Reidy
    67. rocznica
  • Charlotte Brontë
    160. rocznica
    śmierci
    Jest ci zimno, ponieważ jesteś sama; żadne zetknięcie nie krzesze z ciebie tego ognia, który jest w tobie. Jest ci niedobrze, ponieważ najlepsze z uczuć, danych człowiekowi, najwyższe i najsłodsze, trzyma się z dala od ciebie. Jesteś niemądra, ponieważ jakkolwiek cierpisz, nie chcesz przyznać skinie... pokaż więcej
  • Anne Frank
    70. rocznica
    śmierci
    Człowiek może być samotny mimo miłości wielu, bo dla nikogo nie jest przecież tym "najukochańszym".
  • Ota Pavel
    42. rocznica
    śmierci
    Najwspanialsi ludzie są zawsze najskromniejsi. Jedynie głupcy i ubodzy duchem czują potrzebę mówienia o sobie, żeby urosnąć we własnych oczach.
  • Michael Cox
    6. rocznica
    śmierci
    Banałem jest mówić o złamanym sercu. Serca nie ulegają złamaniu - serca nadal biją, krew nadal krąży, nawet w pełne goryczy dni po zdradzie. Coś jednak zostaje złamane, gdy człowiek cierpi ból niedający się wyrazić słowami, ulega bowiem wtedy zburzeniu związek [...] tego człowieka ze światłem, n... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku