Okładka książki Mózg kobiety

poradnik, uczucia, płeć
typ
papier
Mateusz
7.29 (28 ocen i 5 opinii)

Opis książki

" W moim instytucie odkryliśmy, że mózg kobiety tak głęboko pozostaje pod wpływem hormonów, że w zasadzie można powiedzieć, iż to one decydują o formule jej świata, kształtując wartości i pragnienia oraz dzień po dniu mówiąc jej, co naprawdę jest ważne ". Ta książka to fascynującą opowieścią o tym, jak unikalna budowa kobiecego mózgu determinuje świat kobiecych pragnień i potrzeb, a nawet więcej,...

Ta książka to fascynującą opowieścią o tym, jak unikalna budowa kobiecego mózgu determinuje świat kobiecych pragnień i potrzeb, a nawet więcej, niż determinuje – jak go tworzy. Można z niej dowiedzieć się na przykład:
•Dlaczego kobiety wypowiadają średnio dwadzieścia tysięcy słów dziennie, a mężczyźni prawie trzy razy mniej.
•Dlaczego kobiety pamiętają kłótnie, które – jak twierdzą ich partnerzy – nigdy się nie zdarzyły.
•Dlaczego nastolatki tak przejmują się swoim wyglądem i bez przerwy gadają przez telefon
•Dlaczego kobieta myśli o seksie przeciętnie co kilka dni, a mężczyzna – co minutę.
•Dlaczego kobiety potrafią rozpoznawać cudze emocje, a przeciętny mężczyzna orientuje się, że coś dzieje się źle, dopiero po wrzasku.
•Dlaczego kobiety po pięćdziesiątce częściej wnoszą o rozwód niż ich rówieśnicy.

Brizendine wyrządziła wielką przysługę wszystkim facetom, którzy głowią się nad wielką zagadką kobiecości. To wspaniały przewodnik po kobiecym świecie, każdy powinien przeczytać tę książkę.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Ula | 2014-03-03
Przeczytana: 03 marca 2014

Świetna, dobrze napisana książka traktująca o tym, co się dzieje w głowie kobiety i jak jest ona sterowana poprzez hormony na różnych etapach swojego życia. Autorka wiele wyjaśnia, wskazuje trafne różnice pomiędzy kobietami a mężczyznami, a wszystko to przedstawia w naukowy, aczkolwiek bardzo przystępny, sposób. Czytałam książkę zachłannie i w każdym rozdziale znalazłam mnóstwo podobieństw do własnego "ja". Wiele się nauczyłam oraz wiele kwestii zostało mi wytłumaczonych. Z pewnością polecam i to nie tylko kobietom. Mężczyznom również przyda się taka "ściągawka" z tego, co tak naprawdę nami kieruje, co myślimy i czujemy w konkretnych sytuacjach.

Ann | 2014-03-24
Na półkach: Rozwój, Posiadam, Przeczytane

Po przeczytaniu tej książki totalnie się załamałam, widząc jak olbrzymi wpływ mana nas nasza gospodarka hormonalna. Jak bardzo na nasze nastroje, wybory i zachowania wpływa etap rozwoju, cykl miesiączkowy itp. To niesamowicie fascynujące, bardzo podobają mi się obrazowe porównania do zachować i organizmu mężczyzn, którym po przeczytaniu tej książki zazdroszczę o wiele "łatwiejszego" opanowanego i świadomego funkcjonowania.

WhiteRabbit | 2014-08-22
Na półkach: Feminizm, Przeczytane

To jedna z tych książek, do których zajrzeć powinny zapalone feministki, które chcą uparcie wszystkim wmawiać, że kobiety są "takie same" jak mężczyźni, jak i osoby niezainteresowane tematem. W prosty i przystępny sposób opisane są różnice biologiczne i behawioralne pomiędzy kobietą a mężczyzną i wyjaśnionych jest wiele motywów zachowań (zarówno kobiet, jak i mężczyzn), które tak często są powodem konfliktów. Zrozumienie siebie i własnego ciała to pierwszy krok ku rozwojowi własnej tożsamości i bardziej świadomemu życiu. Pozwolę sobie zacytować:
"(...)jeśli w imię wolnej woli - i poprawności politycznej - próbujemy zanegować wpływ biologii naszego mózgu, to przeciwstawiamy się własnej naturze. Jeśli przyjmiemy do wiadomości fakt, że na naszą biologię wpływają różne czynniki, wliczając w to hormony i ich ciągłe zmiany, będziemy w stanie zapobiec tworzeniu się silnych wpływów, które nami rządzą." (tłumaczenie własne)

xXxCrystalxXx | 2012-02-25

Rewelacja !! Pomaga zrozumieć odmienność naszych płci. No i wyjaśnia, że potocznie nazywany kobiecy "szósty zmysł" to czysta biologia ;-))

Reni | 2014-01-05

Kalendarium literackie
  • Ray Bradbury
    94. rocznica
    urodzin
    Książki są po to, by nam przypominać, jacy z nas durnie.
  • Jan Tomkowski
    60. rocznica
    urodzin
    Najprościej mógłbym powiedzieć, że książki otwierają świat: są duchowym bogactwem, szczeblem do kariery, narzędziem rozwoju intelektualnego, źródłem wiedzy. Ale książki są również niebezpieczne. Dlatego równie słuszne wydaje się twierdzenie, że książki świat w jakiś sposób zamykają. Kto raz wszedł d... pokaż więcej
  • Jerzy Jarzębski
    67. rocznica
  • Annie Proulx
    79. rocznica
    urodzin
    Między tym, co wiedział, a tym, w co starał się wierzyć, istniał pewien rozziew, ale nic na to nie można było poradzić, a jeśli nie można czegoś zmienić, trzeba z tym żyć.
  • Peter James
    66. rocznica
    urodzin
    Nic nie trwa wiecznie. Trzeba cierpliwie czekać na właściwy moment, a prędzej czy później dostanie się wielką szansę. Tak jak w przyrodzie. Najwięksi drapieżnicy są też najbardziej cierpliwi.
  • Ladislav Klíma
    136. rocznica
    urodzin
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Jan Kochanowski
    430. rocznica
    śmierci
    Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie, A ludzką sprawiedliwość w ręku trzymacie, Wy mówię, którym ludzi paść poruczono I zwirzchności nad stadem bożym zawierzono: Miejcie to przed oczyma zawżdy swojemi, Żeście miejsce zasiedli boże na ziemi, Z którego macie nie tak swe własne rzeczy, Jako wszyt... pokaż więcej
  • Lucjan Szenwald
    70. rocznica