Mózg kobiety

poradnik, uczucia, płeć
typ
papier
Mateusz
7,13 (32 ocen i 6 opinii)

Opis książki

" W moim instytucie odkryliśmy, że mózg kobiety tak głęboko pozostaje pod wpływem hormonów, że w zasadzie można powiedzieć, iż to one decydują o formule jej świata, kształtując wartości i pragnienia oraz dzień po dniu mówiąc jej, co naprawdę jest ważne ". Ta książka to fascynującą opowieścią o tym, jak unikalna budowa kobiecego mózgu determinuje świat kobiecych pragnień i potrzeb, a nawet...

Ta książka to fascynującą opowieścią o tym, jak unikalna budowa kobiecego mózgu determinuje świat kobiecych pragnień i potrzeb, a nawet więcej, niż determinuje – jak go tworzy. Można z niej dowiedzieć się na przykład:
•Dlaczego kobiety wypowiadają średnio dwadzieścia tysięcy słów dziennie, a mężczyźni prawie trzy razy mniej.
•Dlaczego kobiety pamiętają kłótnie, które – jak twierdzą ich partnerzy – nigdy się nie zdarzyły.
•Dlaczego nastolatki tak przejmują się swoim wyglądem i bez przerwy gadają przez telefon
•Dlaczego kobieta myśli o seksie przeciętnie co kilka dni, a mężczyzna – co minutę.
•Dlaczego kobiety potrafią rozpoznawać cudze emocje, a przeciętny mężczyzna orientuje się, że coś dzieje się źle, dopiero po wrzasku.
•Dlaczego kobiety po pięćdziesiątce częściej wnoszą o rozwód niż ich rówieśnicy.

Brizendine wyrządziła wielką przysługę wszystkim facetom, którzy głowią się nad wielką zagadką kobiecości. To wspaniały przewodnik po kobiecym świecie, każdy powinien przeczytać tę książkę.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Ula | 2014-03-03
Przeczytana: 03 marca 2014

Świetna, dobrze napisana książka traktująca o tym, co się dzieje w głowie kobiety i jak jest ona sterowana poprzez hormony na różnych etapach swojego życia. Autorka wiele wyjaśnia, wskazuje trafne różnice pomiędzy kobietami a mężczyznami, a wszystko to przedstawia w naukowy, aczkolwiek bardzo przystępny, sposób. Czytałam książkę zachłannie i w każdym rozdziale znalazłam mnóstwo podobieństw do własnego "ja". Wiele się nauczyłam oraz wiele kwestii zostało mi wytłumaczonych. Z pewnością polecam i to nie tylko kobietom. Mężczyznom również przyda się taka "ściągawka" z tego, co tak naprawdę nami kieruje, co myślimy i czujemy w konkretnych sytuacjach.

Ann | 2014-03-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rozwój

Po przeczytaniu tej książki totalnie się załamałam, widząc jak olbrzymi wpływ mana nas nasza gospodarka hormonalna. Jak bardzo na nasze nastroje, wybory i zachowania wpływa etap rozwoju, cykl miesiączkowy itp. To niesamowicie fascynujące, bardzo podobają mi się obrazowe porównania do zachować i organizmu mężczyzn, którym po przeczytaniu tej książki zazdroszczę o wiele "łatwiejszego" opanowanego i świadomego funkcjonowania.

WhiteRabbit | 2014-08-22
Na półkach: Przeczytane, Feminizm

To jedna z tych książek, do których zajrzeć powinny zapalone feministki, które chcą uparcie wszystkim wmawiać, że kobiety są "takie same" jak mężczyźni, jak i osoby niezainteresowane tematem. W prosty i przystępny sposób opisane są różnice biologiczne i behawioralne pomiędzy kobietą a mężczyzną i wyjaśnionych jest wiele motywów zachowań (zarówno kobiet, jak i mężczyzn), które tak często są powodem konfliktów. Zrozumienie siebie i własnego ciała to pierwszy krok ku rozwojowi własnej tożsamości i bardziej świadomemu życiu. Pozwolę sobie zacytować:
"(...)jeśli w imię wolnej woli - i poprawności politycznej - próbujemy zanegować wpływ biologii naszego mózgu, to przeciwstawiamy się własnej naturze. Jeśli przyjmiemy do wiadomości fakt, że na naszą biologię wpływają różne czynniki, wliczając w to hormony i ich ciągłe zmiany, będziemy w stanie zapobiec tworzeniu się silnych wpływów, które nami rządzą." (tłumaczenie własne)

redlime | 2015-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Najpierw tę książkę przeczytał mój mąż - i zastanawiałam się dlaczego tak dziwnie się na mnie patrzy. Potem przeczytałam ją sama i już go rozumiem.
Według autorki kobietą sterują hormony i praktycznie nic innego. Jej porady dla pacjentek były trochę na zasadzie: "weź pigułkę".
Kobieca kobieta: ma dużo przyjaciółek, z którymi często gada; gotuje obiadki mężowi; koniecznie chce zostać matką; a potem całkowicie zatraca się w macierzyństwie; unika konfliktów za wszelką cenę. A jeśli tak nie jest to powinnaś wziąć pigułkę.
Po przeczytaniu tej książki stwierdziłam, ze kobitka ma troszkę nierówno pod sufitem.
Albo może ja jestem dziwna...

xXxCrystalxXx | 2012-02-25

Rewelacja !! Pomaga zrozumieć odmienność naszych płci. No i wyjaśnia, że potocznie nazywany kobiecy "szósty zmysł" to czysta biologia ;-))

Reni | 2014-01-05

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Gilbert Keith Chesterton
    141. rocznica
    urodzin
    To, co jest dostatecznie duże, by wzbudzać pożądanie bogatych, jest też dostatecznie duże, aby bronili tego ubodzy.
  • Tomasz Różycki
    45. rocznica
    urodzin
    Napiłem się gorzkich ziół o złej porze
    i chciałem wam przywieźć świat, ale tyle
    można przywieźć z wyprawy, spośród
    wszystkiego to: moment wejścia do domu (50. Czy szukałeś mnie).
  • Aleksander Kaczorowski
    109. rocznica
  • Andrzej Sosnowski
    56. rocznica
    urodzin
    Powiedziałbym, że największy problem związany z tak wybitnymi i przystępnymi postaciami [Herbert i Miłosz] to jest nie tyle ich pisanie, ile sposób recyklingu, jaki ich dotknął i sponiewierał. Nieszczęście polega na tym, że rzecz podlega rozmaitym katachretycznym zniekształceniom w odbiorze i zaczyn... pokaż więcej
  • Róża Jeleń-Chroń
    97. rocznica
  • Louise Cooper
    63. rocznica
  • Władysław Łoziński
    172. rocznica
    urodzin
    Co za świat, co za świat! Groźny, dziki, zabójczy. Świat ucisku i przemocy. Świat bez władzy, bez rządu, bez ładu i bez miłosierdzia. Krew tańsza od wina, człowiek tańszy od konia. Świat, w którym łatwo zabić, trudno nie być zabitym. Kogo nie zabił Tatarzyn, tego zabił opryszek, kogo nie zabił oprys... pokaż więcej
  • Marek Fiedler
    68. rocznica
    urodzin
    Kiedyś za młodu przyśnił mi się orzeł, który rzekł, że nadejdzie dzień, w którym obejmie tę ziemię we władanie. Długo rozmyślałem nad tym snem. Dziś wreszcie wiem, co orzeł miał na myśli. Tą ziemią rządzi pieniądz, a na każdym dolarze widnieje podobizna orła.
  • Max Brand
    123. rocznica