Fala upału

Seria: Historie Ludzkie
Wydawnictwo: Świat Książki
Heat wave
Dotka76

Paulina spędza lato w domku na angielskiej prowincji, redagując książkę o wielkiej, romantycznej miłości. Taką miłość - obsesyjną, zaborczą - żywiła niegdyś do swojego męża. Ich małżeństwo zakończyło się zdradą i rozpadem. Paulina uświadamia sobie, ze jej córka Teresa w swoim małżeństwie powiela jej model, bez reszty angażując się w dom i dziecko, a w zamian otrzymując zdradę. Wszystkie subtelności fabuły i konsekwentnie narastający niepokój nie zapowiadają pointy, która jak grom z jasnego nieba ogłusza i zakasuje czytelnik.

magdalena | 2014-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2014

Dość przeciętna pozycja. Idealna na lato, upalne lato, na leniwe popołudnie, gdy człowiek nie chce zbytnio się przemęczać i sięga po literaturę niezbyt go angażującą. Nie jest to zła książka, uważam,że zakończenie jest bardzo trafne i w zasadzie to ono podniosło moją ocenę.
Fala upału to książka o leci, które ma wiele odcieni. Książka o matce, która obserwując rodzinę córki przypomina sobie swoje własne życie i przeszłość.

Kasia | 2011-12-04
Przeczytana: marzec 2012

Książka bardzo słaba.
Przez większość książki jest opis jak matka obserwuje córkę (nuda). I chyba autorka nie miała pomysłu na zakończenie tej książki.
Jak dla mnie to szkoda czasu.

Dotka76 | 2010-07-25
Przeczytana: 27 lipca 2010

Ta książka świetnie pasuje do czytania w upalne lato. A lato jest tam pięknie opisane!
Jest tam wysmakowana, subtelna narracja i równocześnie napięcie, które rośnie z każdą chwilą. Bohaterki wzbudziły we mnie wiele empatii.

czytankianki | 2012-01-05
Przeczytana: 11 lipca 2010