Jaguar: Samotna walka o pierwszy na świecie rezerwat jaguarów

Tłumaczenie: Robert Firmhofer
Seria: Obieżyświat
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Jaguar
838566176X
Rabinowitz, jaguar, rezerwat
Karinka

W środkowoafrykańskiej dżungli, na dzikim ustroniu, zaszył się zoolog entuzjasta, aby obserwować i chronić życie jaguarów. Często stawał z nimi oko w oko, lecz nie to było największym niebezpieczeństwem, na jakie się narażał. Jadowitym wężom, pasożytom, plantatorom marihuany, kłusownikom i nawet tajemniczym duendes nie udało się jednak zniechęcić badacza, a owocem jego dwuletnich wysiłków stał się pierwszy na świecie rezerwat jaguarów. Rekompensatą za niewygody, porażki, chwile śmiertelnego strachu i zwątpień był nie tylko ten sukces, ale również dni pełne przygód, obcowanie z pięknem pierwotnej dżungli oraz zażyła, choć trudna przyjaźń z mieszkającymi w niej Indianami.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Karinka | 2011-02-20
Na półkach: Pożyczone, Przeczytane

Jaguar ukazuję walkę człowieka o dobro i przyszłość zwierząt. Opis spotkań z jaguarami w ich naturalnym środowisku, sposób ich tropienia i znaczenia dla okolicznej ludności pokazuje jak ważne jest zaangażowanie takich ludzi jak Alan dla przyszłości zwierząt na ziemi.

Zetka83 | 2016-10-01
Ynio | 2016-09-11