Harując z herkulesem

2010-09-27
2010-09-27
Maria Makuch
Herkules mitologia Karolek

"Nie kłamię!- krzyczała Zuzia [...]. - pomogłam setkom herosów, takim jak Herkules i Perseusz, i ten bubek Parys" (s.111)

Francesca Simon znana jest z koszmarnych książek o Koszmarnym Karolku. Nie spodziewałam się rewelacji, a tymczasem przeżyłam pozytywne zaskoczenie.
Przede wszystkim nie ma tu Koszmarnego Karolka. Jest całkiem zwyczajna Zuzia, która nie lubi obowiązków domowych (niechętnie sprząta kuwetę kotka Fetorka). Nie lubi ćwiczyć gry na skrzypcach - ma problemy z systematycznością.
Dzięki podróżom w czasie przekonuje się, że lepiej jest sprzątać kuwetę Fetorka, niż stajnię Augiasza i że warto systematycznie ćwiczyć, np. grę na skrzypcach.

Aż mam ochotę sięgnąć po mitologię i poczytać o 12 pracach Herkulesa.

Wg mnie to najlepsza książka tej autorki.

Książkę kupiłam wraz z kilkoma częściami Koszmarnego Karolka i myślałam, że polegnę... "Koszmarny Karolek" okazał się naprawdę koszmarny do czytania. Przeczytaliśmy jeden to, resztę sprzedałam.
Myślałam, że "Harcując z Herkulesem" podzieli los innych książek F.Simone, ale pomyliłam się.
Książka jest śmieszna i wesoła. Mitologia (właściwie zarys postaci i wydarzeń z mitologii) jest przedstawiona w sposób dowcipny i z przy mrużeniem oka. Dzieci pękały ze śmiechu. Dla dorosłego polecam Mitologię Parandowskiego, ale dla dzieci to fajna książka, która rozbudza ciekawość dziejami starożytnymi.
Z pewnością sięgnę po jakąś mitologię dla dzieci, żeby im przybliżyć ten temat, tylko muszę poszukać odpowiedniej pozycji.
Polecam jako wprowadzenie do Mitologi.

Bardzo nudne, zabawne na siłę. Nie doczytałam do końca ,bo mnie znużyło- zdecydowanie nie dla mnie.

Zuzia przenosi się do światów różnych mitów. Powieść zabawna i pozwalająca oswoić się ze światem greckich wierzeń.

• 2010
  • Bajki
  • 2013-moja lista
  • Youth
  • Przeczytane z dziećmi
  • Literatura dla młodzieży

Dodaj cytat z książki Harując z herkulesem