Harując z herkulesem. Mitologia dla fanów Koszmarnego Karolka

Helping Hercules
978-83-240-1422-4
Herkules, mitologia, Karolek
PannaP

Niepokorna Zuzia nie cierpi wszelkich domowych obowiązków: nie dba o porządek, zaniedbuje kota Fetorka, nie ćwiczy na znienawidzonych skrzypcach. Pewnego dnia w tajemniczy sposób wszystko się zmienia. Zuzia zaczyna podróżowac w czasie - do starożytnej Grecji. Spotyka bogów, boginie, herosów i nimfy i zostaje wplątana w ich perypetie, przeżywa mrożące krew w żyłach przygody, pomaga Herkulesowi w jego pracach, leci na Pegazie, walczy z Meduzą i trafia na dwór króla Midasa. Jej mama, tata i rodzeństwo nie chcą w ogóle jej uwierzyć, a przecież wszystko wydarzyło się naprawdę.

Anicaf | 2014-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Książkę kupiłam wraz z kilkoma częściami Koszmarnego Karolka i myślałam, że polegnę... "Koszmarny Karolek" okazał się naprawdę koszmarny do czytania. Przeczytaliśmy jeden to, resztę sprzedałam.
Myślałam, że "Harcując z Herkulesem" podzieli los innych książek F.Simone, ale pomyliłam się.
Książka jest śmieszna i wesoła. Mitologia (właściwie zarys postaci i wydarzeń z mitologii) jest przedstawiona w sposób dowcipny i z przy mrużeniem oka. Dzieci pękały ze śmiechu. Dla dorosłego polecam Mitologię Parandowskiego, ale dla dzieci to fajna książka, która rozbudza ciekawość dziejami starożytnymi.
Z pewnością sięgnę po jakąś mitologię dla dzieci, żeby im przybliżyć ten temat, tylko muszę poszukać odpowiedniej pozycji.
Polecam jako wprowadzenie do Mitologi.

Evik | 2016-03-02
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 29 lutego 2016

"Nie kłamię!- krzyczała Zuzia [...]. - pomogłam setkom herosów, takim jak Herkules i Perseusz, i ten bubek Parys" (s.111)

Francesca Simon znana jest z koszmarnych książek o Koszmarnym Karolku. Nie spodziewałam się rewelacji, a tymczasem przeżyłam pozytywne zaskoczenie.
Przede wszystkim nie ma tu Koszmarnego Karolka. Jest całkiem zwyczajna Zuzia, która nie lubi obowiązków domowych (niechętnie sprząta kuwetę kotka Fetorka). Nie lubi ćwiczyć gry na skrzypcach - ma problemy z systematycznością.
Dzięki podróżom w czasie przekonuje się, że lepiej jest sprzątać kuwetę Fetorka, niż stajnię Augiasza i że warto systematycznie ćwiczyć, np. grę na skrzypcach.

Aż mam ochotę sięgnąć po mitologię i poczytać o 12 pracach Herkulesa.

Wg mnie to najlepsza książka tej autorki.

Alexxx | 2013-03-31
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo nudne, zabawne na siłę. Nie doczytałam do końca ,bo mnie znużyło- zdecydowanie nie dla mnie.

Calebornia | 2015-05-30
Trevothe | 2015-05-21