Skrzydlaty chłopiec

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lubelskie
83-222-0706-9
PannaP

"Siedzieli przy sobie, a chłopiec opowiadał o sobie małymi, niezgrabnymi słowami. Miał już rok czternasty, nazywał się Ignaś Olecki. Stracił najpierw ojca..."

buziaczek197 | 2017-03-29
Przeczytana: marzec 2017

Zacznę od tego, że chcę mieć każdą książkę Kornela Makuszyńskiego. Ja posiadam książkę z 1959 roku wydaną przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Ilustrował Zbigniew Piotrowski. I posiada materiałową okładkę, która zjedzona jest przez czas, ale tym bardziej ją cenię.

Chłopiec Ignacy kradnie czapkę panu Lepajłło. Tak zaczyna się ta historia  U Pana Lepajłło pracuje Pan Raczek, który wszystko widział. Tak zaczyna się przyjaźń potem piękne rodzicielstwo sieroty Ignacego z Panem Raczkiem. I choć Pan Raczek w dzisiejszych czasach nie dostałby dziecka na wychowanie to pokazuje ta książka wszystko o tym jak powinni wychowywać swoje dzieci niektórzy rodzice w dzisiejszych czasach.

Pan Alojzy Raczek troszeczkę niepełnosprawny umysłowo, pozytywnie nastawiony do życia. Nieumyślnie doprowadzający swojego szefa do szewskiej pasji. Kogo spotka na swojej drodze zaprzyjaźnia się z nim. Ludzie do niego lgną choć wiedzą jaka jest sytuacja. Mieszka w skromnym pokoju u strasznej kobiety. Tak bardzo...

Glamrida | 2016-07-12

Piękna książka, która uczy prawdziwych wartości w życiu i pokazuje kontrast pomiędzy złem, a dobrem, szczęściem, a smutkiem... Wciągnęła mnie od samego początku, a koniec był zaskakujący: zarazem smutny i wesoły, lecz bardziej przybił mnie niż rozweselił. Pomimo tego bardzo polecam :)

Tomek61 | 2016-07-12

Świetna, choć niestety mało znana książka opisująca losy starszego człowieka opiekującego się sierotą. Wszystko odbywa się na tle rozwijającego się w przedwojennej Polsce lotnictwa. Pisana barwnym językiem okraszonym poczuciem humoru. Pozycja głównie (choć nie tylko :D) przeznaczona dla młodzieży.

vivka3 | 2016-08-28
matzar | 2016-07-07