Długa i zgubna pogoń miłosna

Tłumaczenie: Anna Mencwel
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
A Long Fatal Love Chase
83-7180-144-0
Długa, zgubna, pogoń, miłosna
dona

Niezwykła powieść o obsesyjnej miłości, pożądaniu i oszustwie jest tak śmiała obyczajowo, że nie mogła być opublikowana za życia autorki, Louisy May Alcott (1832-1888), amerykańskiej pisarki, żarliwej bojowniczki o prawa kobiet, znanej dzięki głośnym powieściom Małe kobietki i Mali mężczyźni. Młoda, piękna Rozamunda wiedzie samotniczy żywot u boku nieczułego dziadka. Kiedy Filip Tempest - czarujący, niebezpiecznie przystojny i tajemniczy - wyznaje jej miłość, bez namysłu bierze z nim ślub i wyjeżdża do Nicei. Wkrótce jednak dowiaduje się o ciemnej przeszłości męża i ucieka od niego. Filip rusza w pogoń, której szlak wiedzie przez Francję i Niemcy, od izdebki na poddaszu kamienicy paryskiej do zakładu dla obłąkanych, od klasztoru do zamku... Książka ta - zaskakująco współczesny romans i emocjonujący dreszczowiec - niedawno odkryta i wydana przez amerykańskiego wydawcę, ukazuje się po raz pierwszy w polskim przekładzie.

nellanna | 2015-04-02

Opis z okładki sugeruje jakieś pikantne podteksty, których nie znalazłam; niespecjalnie to odważne- obyczajowo. Napisane przeciętnie, naiwnie i ...żal mi było faceta, któremu trafiła się kobieta, ale "nie ta". Cała jego paskudna zbrodniczość mnie nie przekonywała a osóbkę, która równie szybko się w nim zakochała, co od-kochała uznałam za mało rozwiniętą postać, przynajmniej pod względem psychicznym.Reasumując- autorce już dziękujemy.

Agata | 2012-07-31
Przeczytana: 16 listopada 2009

Miałam problemy z jej interpretacją co w pewnym sensie skłania mnie do takiej oceny.Po dziś dzień wspominam tę książkę dała mi do myślenia i wciąż dzięki niej dowiaduje się czegoś nowego o sobie .Tragiczny koniec ucieczki pozwala rozmyślać co by było gdyby ... A podkochujący się Ignacy daje pewne nadzieje

Gabira | 2013-04-12

Jest to książka która długo zapada w pamięć jest cos w niej co przyciąga do niej ponownie. Czytałam ja dwa razy. Drugi raz po dłuższej przerwie i zauważyłam nowe aspekty tej historii. Jest to jedna z moich ulubionych książek nie ma w niej happy endu ale pozostaje przemyślenie.

lena0909 | 2017-01-07
outxilla | 2016-09-28