Dzika Mrówka i tam-tamy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzika Mrówka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Cypniew
przygoda, mrówka, dla dzieci
Nagore

Pierwsza książka z superserii o przygodach niezapomnianego Marka - Dzikiej Mrówki. Marek i Jego Brat podczas ekscytującego rejsu do Afryki ratują arabskich rozbitków, tropią podejrzanych hiszpańskich marynarzy i... łapią afrykańskich złodziejaszków. W serii ponadto: "Dzika Mrówka pod żaglami", "Podwodny świat Dzikiej Mrówki", "Dzika Mrówka i Jezioro Złotego Lodu", "Dzika Mrówka i tajemnica U-2002" oraz "Dzika Mrówka i wenecki doża Dongolo".

Jucia58542 | 2014-02-27
Przeczytana: 18 maja 2012

Znakomita opowieść o pierwszej podróży statkiem dwóch braci bliźniaków.

beataj | 2011-12-06
Przeczytana: lipiec 1978

Dwaj bliźniacy, różni od siebie jak anioł i diabeł (nie, żeby któryś z nich był wybitnie grzeczny, a drugi rozrabiający... nie, rozrabiają obaj :D), dają tak skutecznie i ostatecznie "popalić" matce, że ta oświadcza, że ma już dość ! I teraz, to niech tatuś się nimi zajmie ! Raz a dobrze ! A tatuś jest marynarzem i pływa po morzach, nie ma go po kilka tygodni. Więc jak ma się zająć swymi rozbrykanymi synkami ? Zabierając ich w rejs ! Oczywiście zamiast nudnego, zwykłego pływania od portu do portu, jest świetna przygoda, tajemnica, sensacja, wręcz kryminał. Bo przecież nie ma szans, żeby chłopcy nie wpakowali się w jakieś kłopoty :D
Wspaniała przygodówka dla dzieciaków. Sympatycznie napisana, fajnym językiem, ciekawa, radosna, pełna energii i dziecięcego śmiechu. Ale to, co najbardziej w niej urzeka - zwłaszcza młodszych czytelników - to wszelkie siupy, psoty i niespodzianki sprawiane przez Dziką Mrówkę i Jego Brata biednemu tatusiowi :D A ten ostatni, choć z podległą bracią...

julka | 2015-03-22

Opowieść ogólnie dla ludzi,którzy mają swoje rodzeństwo i albo nie mogą się z nimi dogadać,albo wręcz przeciwnie, nie mogą bez siebie żyć.Historia dwóch braci bliżniaków,których ojciec jest marynarzem,a matka nie może sobie poradzić z dwojgiem huliganów.Obydwoje grają w drużynach hokejowych,jeden w najlepszym zespole-Mrówka,a drugi w słabym-,,Jego Brat''.Ojciec,aby ulżyć matce, postanawia zabrać synów w podróż,a ile ich spotka przygód to już musicie zobaczyć sami;-)

tazi | 2013-09-08
Na półkach: Przeczytane, Młodzieżowe

To od Dzikiej Mrówki zaczęła się moja wielka przygoda z książkami...

| 2016-04-01
Na półkach: Młodzieżowe, Przeczytane
Przeczytana: 2014 rok
wakahisa | 2013-08-21

Naprawdę zabawna i lekka książka. Z reguły postacie dziecięce mnie irytują, ale jednak są wyjątki. Przypadła mi do gustu. Dobrze, że moja mama posiada takie książki.

Eila | 2015-07-22
Przeczytana: 2010 rok

Książka bardzo mi się podobało, nie dość, że ciekawa i pełna akcji, to jeszcze z moim ulubiony wątkiem podróżniczym. Idealny prezent dla dziecka.

Ola | 2011-07-03

SUPER!