Tytus, Romek i A'Tomek. Księga III. Tytus kosmonautą

Cykl: Tytus, Romek i A'Tomek (tom 3)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
tytus, kosmos, komiks, papcio chmiel
komiksy
Nagore

Inne wydania

Przyjaciele zakładają Klub Astronautów i próbują zbudować rakietę. Konstrukcja nie okazuje się najtrwalsza, ale nie oznacza to, że podróż w kosmos nie dojdzie do skutku. Tam będą musieli uporać się z kosmoczkami, przelecą się karbulotem i zaprowadzą harcerski porządek wśród znudzonych stworków.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2009

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

chrispu | 2014-06-15
Na półkach: Komiksy, Przeczytane, Posiadam

Trzeci komiks z serii zapoczątkowujący typowy w kilku następnych komiksach sposób przemieszczania się bohaterów - w jakimś mniej lub bardziej udziwnionym pojeździe. W tym przypadku była to rakieta kosmiczna. Ciekawym pomysłem było pokazanie kilkunastu różnych wymyślonych światów, stworów i różnych dziwnych elementów "pałętających się" w kosmosie. Jest tu oczywiście trochę humoru rysunkowego i słownego (w końcu to komiks), ale moim zdaniem jest to dość poważny komiks. Z dużą ilością przemycanych naukowych i pseudonaukowych treści.
Mimo wszystko wart jest przeczytania/oglądnięcia. Pomysły w nim zastosowane (różnorodność światów, stworów, pojazdy, niektóre urządzenia) są później wykorzystywane na szerszą skalę w kolejnych odcinkach. A ich odszukanie może stanowić dodatkową frajdę (gdzie ja już to widziałem?).

Degamisz | 2015-10-21
Przeczytana: 21 października 2015

Po dwóch pierwszych księgach, które uważam za naprawdę dobre ta niestety nie zachwyciła. Szczerze mówiąc to nie spodobała mi się ani trochę. A zwłaszcza dowcip - wcześniejsze tomy były zabawniejsze, poczucie humoru subtelne ale trafne i udane, w tym było jakby na siłę i zupełnie nieśmiesznie. A szkoda...

Wkp | 2014-11-22

Romek i A'Tomek zakładają Klub Astronautów Apogeum. Tytus ma zostać ich doświadczalną mał... małowymiarową osobą. Wkrótce zaczyna się ich kosmiczna przygoda...

Trzecia księga Tytusa to fabularnie kopia, dużo lepszego albumu "Kajtek i Koko w kosmosie" - najdłuższego polskiego komiksu. Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia ze złym komiksem. Szczególnie, że oba zaczęły ukazywać się w tym samym roku (a Kajtek... trwał jeszcze długo potem). Dostajemy tu dużo dobrej zabawy, mnóstwo absurdu i wiele momentów typu bawiąc-uczy. Uczy nienachalnie i nie łopatologicznie. Poza tym to już klasyk, kultowa pozycja, coś czego nie znać to wstyd, więc polecam Waszej uwadze, szczególnie, że od niedawna seria na powrót ukazuje się w kioskach i gdy piszę te słowa, za trzy dni czeka nas już siódma księga.

goskrzys | 2016-11-04
Na półkach: Komiksy, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 03 listopada 2016

To jedna z tych części "Tytusów", których za przysłowiowego dzieciaka nie miałam i uzupełniłam kolekcję w późniejszych latach. Może stąd trochę inne podejście w odbiorze i mniejszy sentyment? Ta część w każdym razie jakoś szczególnie mnie nie urzekła, nawet jakby była mniej zabawna od wcześniejszych tomów.

Chociaż zielona planetka, porośnięta szczeciną była ciekawym i sympatycznym pomysłem ;)

kismetka | 2015-03-24
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 14 marca 2015

Jak ja ich lubię :)
Ta księga oderwana była bardziej od rzeczywistości niż dwie poprzednie, a to dlatego, że rzecz dzieje się w kosmosie. Mamy więc urocze wymyślone stworki pałętające się gdzieś pomiędzy planetami, jest drzewo butelkowe oraz karbulot.

Fajnie tak co jakiś czas przeczytać sobie kolejną część Tytusa :)

cukierkowa | 2014-03-24
Przeczytana: 24 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jest to najlepsza księga z tej serii,którą dotychczas przeczytałam :)
Podczas wycieczki Tytus wsiadł do rakiety i Romek i A'tomek chcieli go stamtąd wyciągnąć lecz nie udało im się to i Tytus poleciał w kosmos.
W kosmosie spotkali mnóstwo różnych stworów i nieznanych planet.

Krzysio | 2011-02-06
Przeczytana: 1999 rok

W komiksach o Tytusie, Romku i Atomku zaczytywałem się w podstawówce jak głupi.
Świetna pozycja, papcio chmiel rulezzz;) polecam!

Mamerkus | 2015-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2015

Nie śmieszy tak jak dwa pierwsze tomy. Być może to kwestia zbytniej abstrakcyjności fabuły, akcja w kosmosie wydaje się być bardziej sucharska aniżeli surrealistyczna, te korbuloty i stworki-oporki, to zwyczajnie słabe jest. Poza tym nie pamiętam tej części z dzieciństwa, albo jej nie czytałem albo Tytus w kosmosie nie zrobił po prostu wrażenia na mojej dziecięcej wyobraźni.

star22 | 2014-11-14
Przeczytana: 1989 rok

W dzieciństwie strasznie fascynowała mnie ta księga, bardzo trudno dostępna - nie było jej w bibliotece, nie miał jej żaden kolega. W pewnym momencie dorwałem je w swoje (czyste) ręce, przeczytałem i to co na późniejsze lata zostało mi w pamięci to drzewo butelkowe i bohaterowie spłaszczeni podczas startu rakiety :)

Javy | 2014-07-23
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Tytus w kosmosie; warto przeczytać