Tytus Romek i A'Tomek. Księga XVII. Tytus muzykiem

Cykl: Tytus, Romek i A'Tomek (tom 17)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Tytus, Romek i A'Tomek, komiksy
komiksy
Nagore

Inne wydania

Uczłowieczanie Tytusa przez umuzykalnianie.
Romek i A'Tomek podejmują się umuzykalnić Tytusa, by go uczłowieczyć. W końcu Tytus zostaje porwany przez UFO, teraz on umuzykalnia kosmitów.
Pojazd: Okarynolot

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2009

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

chrispu | 2014-08-09
Na półkach: Komiksy, Przeczytane, Posiadam

Komiks fajny do połowy. Tak mniej więcej. Świetna kreska, dialogi i akcja. A od połowy komiks się stopniowo pogarsza. Jak dla mnie niepotrzebna jest ta cała, kończąca książkę, historia z wyprawą do "abstrakcyjnego" świata. Ani nie jest ciekawa/śmieszna ani nie wnosi czegoś co warto byłoby zapamiętać. Taka zapchaj dziura (wierszówka jak to określają w gazetach).
W temacie pogłębiania wiedzy - czyli komiks uczy i bawi - mamy tu sporo informacji związanych z muzyką oraz anatomią ucha.

Degamisz | 2016-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2016

Jedna z kilku ksiąg do których mam sentyment jako, że czytana była w dzieciństwie. Miło było sobie ją odświeżyć, aczkolwiek do ulubionych części jej nie zaliczę. Ciekawa, ale bez rewelacji.

Wkp | 2015-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2015

Tytus, Romek i A’Tomek powracają z kolejną szaloną przygodą! Tym razem dwaj dzielni harcerze postanawiają wyedukować Tytusa za pomocą muzyki. Mają nadzieję, że to bardziej go uczłowieczy. Umuzykalnianie szympansa doprowadza do wielu absurdalnych sytuacji, z uprowadzeniem przez kosmitów włącznie…

Kolejna księga Tytusa i zarazem kolejny znakomity komiks Papcia Chmiela, który uczy, bawi i dostarcza rozrywki czytelnikom w każdym wieku. I tak od wielu, wielu pokoleń! Tym razem Chmiel zaserwował czytelnikom więcej smakowitych żartów tj. „skazany na rozstrzelanie przez powieszenie” czy „rzuciłem palenie. Ojciec podbierał mi fajki”.

Po prosty super!

Mamerkus | 2015-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2015

A to z marszu jeszcze pyknąłem księgę XVII. Papccio Chmiel jedzie dalej tematycznie i tym razem Tytus rozwija swoje człowieczeństwo poprzez muzykę. Można by rzec - samograj. Niestety "Tytus muzykiem" jest wtórny i nieśmieszny, komiks napisany na kolanie, a wątek kosmitów to jakaś żałosna parodia, z kolei tragiczny design ufoludków może śnić się po nocach, żadnych ciekawych wątków, momentów, jedynie kilka niezłych tekstów na początku "tu to się wyleczę", "sprytem można nadrobić braki finansowe", "dziś grają: Kasa chorych, Sala przyjęć, Flegma II, Infekcja, Prosektorium, Doktor Q", "czytałeś Norwida? - a kto go napisał?", "do-sol-mi ... łup!", "banany przywieźli!", "becz! będziesz sławna". To jednak trochę mało w porównaniu z wcześniejszymi, genialnymi historiami.

lbadura | 2012-07-23
Przeczytana: 22 lipca 2012

Od czasu do czasu powracam do komiksow Tytusa.... sa po prostu swietne.

Krzysio | 2011-02-06
Przeczytana: 1999 rok

W komiksach o Tytusie, Romku i Atomku zaczytywałem się w podstawówce jak głupi.
Świetna pozycja, papcio chmiel rulezzz;) polecam!

Marta | 2012-01-22
Przeczytana: 21 stycznia 2012