Bend in the road; Dying to tell; Three weeks in Paris; Millionaires
kamii

Książka zawiera skrócone wersje powieści:
1. Na zakręcie / Nicholas Sparks ; [tł. Elżbieta Zychowicz].
2. Cena tajemnicy / Robert Goddard ; [tł. Michał Madaliński].
3. Trzy tygodnie w Paryżu / Barbara Taylor Bradford ; [tł. Anna Kołyszko].
4. Milionerzy / Brad Meltzer ; [tł. Piotr Art].

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: Internet

Marianna | 2016-04-19
Przeczytana: 13 maja 2011

Zbiór 4 powieści:,,Na zakręcie" Nicholasa Sparksa, ,,Cena tajemnicy" Roberta Goddarda, ,,Trzy tygodnie w Paryżu" Barbary Taylor Bradford i ,,Milionerów" Brada Meltzera.

,,Na zakręcie" N. Sparks
Pogrążony w żałobie młody wdowiec. Tęskniący za matką mały chłopczyk. Kobieta o złamanym sercu. I tragiczny wypadek. Połączy ich wszystkich zakręt drogi.

,,Cena tajemnicy" R. Goddard
Zwłoki mężczyzny znalezione na brzegu rzeki w hrabstwie Somerset. Stara czarno-biała fotografia odkryta na ścianie tokijskiego baru. Napad stulecia na angielskiej prowincji. Jak powiązać te wszystkie wydarzenia ze zniknięciem urzędnika kampanii żeglugowej, Ruperta Adlera? Jego przyjaciel ze szkolnych lat, Lance Bradley, jest bliski odkrycia tajemnicy.

,,Trzy tygodnie w Paryżu" B.T.Bradford
Miłość. Tak naprawdę tylko ona się liczy. Historia 4 przyjaciółek, które poszukują miłości i szczęścia. Blaski i cienie życia. Nic na świecie nie może równać się z miłością.

,,Milionerzy" B. Meltzer
Wyobraź sobie, że...

Aleksandra | 2013-05-05
Przeczytana: 05 maja 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

NA ZAKRĘCIE
Aby dokładnie przyjrzeć się całej historii, trzeba pierw naprawdę głęboko wczuć się rolę mieszkańca tego miasteczka.
Punkt pierwszy.
Bardzo irytowały mnie notatki, czy też wtrącenia, jak się potem okazało poniekąd sprawcy śmierci Missy. Ciekawie się czytało całą historię, dość wiarygodnie acz z nutą wybujałej wyobraźni fragmentami. Ciekawy wątek z psem, Halloween, pracą szeryfa W skali 1-10, dostaje ode mnie 6
CENA TAJEMNICY
Tutaj z kolei, w zasadzie cała historia zaczyna się od przypadku, że tak pozwolę sobie to ująć. Miała być tylko koleżeńska przysługa, a eksapady głównego bohatera Lance'a doprowadzają do niewyobrażalnych zakątków, o czym nigdy nie ważyłby się nawet pomyśleć, poprzez wiele sytuacji, w których stawał oko w oko ze śmiercią a w końcu skończyło się na bolesnym, szokującym rozgrzebaniu prawdy, ale też happy endzie. 7/10
TRZY TYGODNIE NA MIŁOŚĆ
W tym wypadku nie ukrywam, czytałam kilka opinii tu na portalu i źle się na tą powieść nastawiłam, dając jej...

Okularnica | 2011-08-03

Trudno oceniać książkę, która zawiera w sobie cztery powieści...

Najbardziej polecam "Milionerów" - świetny trzymający w napięciu od pierwszych stron kryminał - doskonale się czytało (choć przyznam bardzo rzadko sięgam po ten gatunek).

Drugim kryminałem była "Cena tajemnicy" - zaskakujące zakończenie i ciekawa fabuła, choć jak dla mnie trochę chaotyczna, ale może to ze względu na wcześniej wspomniane małe rozeznanie w tym gatunku.

"Na zakręcie" - powieść Sparks'a więc nic więcej tu chyba nie trzeba dodawać... :)

Nooo... i nieszczęsne "Trzy tygodnie w Paryżu"... Powieść cienka jak sik pająka (i nie chodzi tu tylko o objętość...) - nie warto zaprzątać sobie nią głowy.

Ogólnie moja ocena całego wydania Reader's Digest to 3/5 - gdyby nie "Milionerzy" dałabym oczko niżej. :]

Smucio | 2013-02-07

Sparks najlepiej wypadł.

Elvira82 | 2011-10-10
Przeczytana: 10 października 2011

ciekawe zestawienie, z którego polecam Milionerów (nuta dobrego humoru, ciekawy i trzymający w napięciu kryminał), a niekoniecznie lub w ogóle Trzy tygodnie w Paryżu ("moda na sukces" bez czarnych charakterów czyli flaki z olejem).Przy Cenie tajemnicy trzeba się bardziej skupić, może pełna wersja jest bardziej zrozumiała??...Co do Sparksa to nie trzeba komentować, porządne czytanie:).

AlexDelaware | 2012-09-27

Z tego tomu pamiętam głównie powieść Milionerzy, więc raczej jest przeciętny.

Magda | 2013-03-13
Przeczytana: 2011 rok

Przezytałam "Na zakręcie" Chcę przeczytać Trzy tygodnie.."

mhj0 | 2012-11-30

"Cena tajemnicy" warta polecenia! Rewelacyjna!

PilAr | 2013-01-08

Cena Tajemnicy Goddarda - rewelacja!

Ania7 | 2013-10-05
Przeczytana: 05 października 2013