Generałowie giną w czasie pokoju

Wydawnictwo: Von Borowiecky
historyczna

Opowieść obejmuje czas od końca lat 30. do wczoraj. Będzie mowa o zdradzie, zbrodniach, tragicznych śmierciach, jakie spotkały zdrajców w przenikających się agenturach niemieckiej i rosyjskiej, przestępstwach politycznych, kryminalnych, literackich i filmowych, bo takie w totalitaryzmie istnieją, o bezcennych ukrytych skarbach i umiarkowanych honorariach szpiegów

Marcin Białasek | 2017-03-11
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 11 marca 2017

Mam mieszane uczucia. W tej książce jest wiele interesujących faktów, ciekawostek i dygresji. Podzielam odczucia autora na temat działania postkomunistycznej sitwy, natomiast momentami mam wrażenie, że popuszcza on wodze wyobraźni zbyt daleko i snuje przypuszczenia, których nie są wystarczająco podparte i udokumentowane. Poza tym spodziewałem się, większej porcji informacji i domniemań na temat historii odkrycia archiwum w Radomierzycach, które to łączy się z tajemniczymi zgonami generałów Jaroszewicza i Fonkowicza. Ten fakt, jest ledwie wzmiankowany w kilku akapitach.

Mimo wyżej wymienionych mankamentów uważam, że jest to książka którą powinien przeczytać każdy zainteresowany najnowszą historią Polski, ponieważ przedstawia istotny punkt widzenia na to jak przebiegał proces transformacji ustrojowej i pokazuje przypadki nieoczywistych przegranych tejże.

Sonata | 2015-03-03
paczor | 2015-02-01