Z przyczyn naturalnych

Wydawnictwo: Pean
Natural causes
83-86657-19-7
madziulinka

Przypadek? Błąd? Przyczyny naturalne? A może... zbrodnia? Umarli milczą, a śmierć krąży nad bostońskim szpitalem, gdzie młoda lekarka walczy o życie swoich pacjentów, a później o własne, mając przeciw sobie całe konsorcjum, krwawy gang chiński, najętych morderców, i genialny i pozbawiony skrupułów mózg nieznanego szaleńca.

| 2016-08-15

Wkradł się schematyzm. Nie skończyłam. Czy żałuję? Zdecydowanie nie.

Nie warto męczyć się przez tyle stron, gdy autor serwuje nam rozwiązanie zagadki na samym początku książki. Przynajmniej takie jest moje zdanie.

Zarzuty- brak thrillera w thrillerze.

Plusem jest jednak seria ciekawych przypadków medycznych. Palmer dał mi również krótki wykład z ginekologii i hematologii. A najlepsza, według mnie postać, to pewna Pani epidemiolog. Lekka domieszka medycyny Wschodu na krótko ożywiła akcje

Zemsta z kasą w tle to przereklamowany motyw.Leczenie zranionego męskiego ego zresztą też.

Tej pozycji nie polecam, ale spokojnie- autor ma na koncie wiele lepszych ;).

wiejskifilozof | 2013-12-01

Mam przed sobą książkę Michael Palmer pod tytułem Z przyczyn naturalnych.Ręka trzymająca strzykawkę oznacza,że oto czeka mnie thriller medyczny.
A muszę przyznać,że lubię ten temat.
Już na początku książka zaczyna się jak na rasowy thriller medyczny przystało,kobieta w ciąży,silne skurcze.
Tu jednak przerwę,by tych którzy nie czytali zachęcić do lektury.
A jest co czytać.Trudno mi znaleźć stronę na której by nie było czegoś mocnego,wciągającego.Pojawia się mnóstwo mocnych wyrazistych postaci,lekarze i inny personel szpitala.
Giną ludzie, czyli thriller na całego.
Pojawia się też pewien mało sympatyczny Chińczyk.
A do niemal samego końca nie bardzo wiedziałem,kto za tym wszystkim stoi,polecam tę książkę tym co lubię thrillery medyczne.
Bo i akcja dobra i ogólnie świetny relaks.

Christine | 2013-09-28
Przeczytana: 20 września 2013

Według mnie, to jest (niestety) najgorsza książka Palmera, a przeczytałam ich trochę. - Tematyka ciekawa, ale są rozwleczone wątki, ślimacza akcja, brak budowania/stopniowania napięcia, które jest niezłe i dobre, w innych książkach tego autora.
Podsumowując - można przeczytać, ale pozostał niedosyt tego, do czego przyzwyczaił mnie Palmer w innych książkach.

słoneczko | 2016-03-01
Przeczytana: 01 marca 2016

Gerritsen, Palmer, Cook to moi ulubieni autorzy thrillerów medycznych (w takiej kolejności).
Całkiem dobra książka Palmera. Dynamiczna akcja, ciekawi bohaterowie.
Temat ciekawy, jak zwykle w medycynie są tacy co chcą się szybko wzbogacić nie licząc się ze zdrowiem i życiem innych ludzi..
Czyta się fajnie i szybko.
Polecam miłośnikom tego rodzaju thrillera.

Endorfina | 2013-07-15

Świetna. Z gatunku tych, które się czyta jednym tchem, podobnie zresztą jak większość książek tego autora. Polecam.

Blancaa | 2014-09-14
Przeczytana: 14 września 2014

Świetny, thriller medyczny, wartka akcja, z budującym napięciem. Godne polecenia !

Agnieszka | 2014-02-28
Przeczytana: 01 marca 2014

Polecam. Świetnie napisana. Mistrz gatunku.

Jola | 2016-12-01
anna | 2016-09-08