Pojazdy samochodowe i przyczepy Jelcz 1952-1970

9788320617412
motoryzacja, katalog, samochody, auta
motoryzacja
Floo

Bogato ilustrowana książka poświęcona najstarszym pojazdom samochodowym i przyczepom Jelcz produkowanym w latach 1952-1970. Opisano wszystkie rodzaje nadwozi Jelcz montowanych na podwoziach różnych samochodów ciężarowych, samochody ciężarowe Żubr i pochodne, samochody pożarnicze i specjalne (ruchome warsztaty naprawcze), prototypy samochodów ciężarowych Jelcz-LIAZ, samochody ciężarowe Jelcz serii 300, prototypy autobusów Star Jot-55 i Żubr A-81 Odra, autobusy Jelcz-Karosa i pochodne oraz przyczepy specjalne i autobusowe. Zawiera wiele archiwalnych, dotychczas niepublikowanych zdjęć pojazdów produkowanych w JZS.
Odbiorcy: miłośnicy motoryzacji, hobbyści oraz wszyscy zainteresowani historycznymi pojazdami samochodowymi i przyczepami Jelcz.

Adam | 2013-06-04
Przeczytana: 03 czerwca 2013

Kompendium wiedzy o pojazdach marki JELCZ. Polecam, dla zainteresowanych tematem BOMBA.

Marek | 2016-01-01

Ładnie opisane pierwsze 18 lat funkcjonowania zakładów Jelcz. Na uwagę zasługuje przedstawienie, obok modeli seryjnych, również prototypów. Dużo szczegółów i bogaty materiał ilustracyjny. Jedyne zastrzeżenia mam do warsztatu literackiego - tekst jest dość "suchy"; w niektórych miejscach można było zastosować skróty myślowe w celu uniknięcia powtarzania pełnych nazw opisywanych pojazdów. Mimo tego, książka jak najbardziej warta polecenia

sk2011 | 2012-08-09

Kawał dobrej roboty :)