Ratownik; Mozaika; Tajemnica kamiennego kręgu; Magiczna godzina

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książki Wybrane". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Reader's Digest
7 (24 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Lifeguard; Mosaic; Sight unseen; Magic hour
83-60123-39-X
czteropak
paprotkowa

Książka zawiera skrócone wersje powieści: 1. Ratownik - James Patterson i Andrew Gross, tł. Andrzej Szulc 2. Mozaika - Soheir Khashoggi,tł. Małgorzata Żbikowska 3. Tajemnica kamiennego kręgu - Robert Goddard , tł. Marcin Stopa 4. Magiczna godzina (pełn. Magiczna chwila)- Kristin Hannah, tł. Elżbieta Zychowicz Tajemnica kamiennego kręgu W spokojnej angielskiej wiosce Avebury porwano...

Książka zawiera skrócone wersje powieści:
1. Ratownik - James Patterson i Andrew Gross, tł. Andrzej Szulc
2. Mozaika - Soheir Khashoggi,tł. Małgorzata Żbikowska
3. Tajemnica kamiennego kręgu - Robert Goddard , tł. Marcin Stopa

Tajemnica kamiennego kręgu

W spokojnej angielskiej wiosce Avebury porwano dziecko. Maleńka Tamsin Hall znika bez śladu, a śledztwo w tej sprawie utyka w martwym punkcie. I oto dwadzieścia trzy lata później emerytowany policjant George Sharp otrzymuje anonim - zlepek słów wyciętych z kserokopii osiemnastowiecznej książki. Mnożą się zagadki z przeszłości i teraźniejszości, a towarzyszą im rewelacje dotyczące sukcesji angielskiego tronu.(digest.com)

Lubię czytać kryminały ,ale pod warunkiem szybkiej ,zaskakującej akcji i dużej ilości dialogów.Streszczenie z okładki "prorokowało" na dobry kryminał - a jednak chyba angielska nuda i powolność spowodowały ze ksiazkę czytał się opornie .A już dodadnie do niej bardzo nudnego wątku z historii Anglii znięchęciło mnie totalnie - bo po cóż w kryminale zamieścić opisy rodem z podręcznika historii.Przeczytałam około 50 stron i się poddałam.Nie przepadam za angielskimi klimatmi niestety .A ksiązka ma mnie pociągac a nie nudzić .

- James Patterson i Andrew Gross - Ratownik

Kogo może uratować człowiek, który sam jest w poważnych tarapatach? Oto pytanie, jakie zadaje sobie Ned Kelly, ratownik z Palm Beach. Pozornie bezpieczny skok, jedyna szansa na beztroską przyszłość, wciąga go w pułapkę, z której nie widać wyjścia. Ściga go teraz cała stanowa policja pod zarzutem serii morderstw i kradzieży bezcennych dzieł sztuki. Ale Ned się nie poddaje. I choć pętla się zacieśnia, postanawia za wszelką cenę dowieść swej niewinności.

- Soheir Khashoggi - Mozaika

Dina Ahmad jest właścicielką Mozaiki, eleganckiej firmy projektującej kompozycje kwiatowe. To kobieta sukcesu. Los obdarzył ją nie tylko urodą, lecz i, co najważniejsze szczęśliwą rodziną. Wraz ze swoim mężem, Karimem, prowadzą wygodne życie w zamożnej dzielnicy Nowego Jorku i nic nie zapowiada nadciągającej burzy. Jednak pewnego dnia po powrocie do domu Dina odkrywa straszną prawdę. Karim porwał bliźniaki i wywiózł je do rodzinnej Jordanii, by tam zacząć inne życie. Już bez niej.

- Robert Goddard - Tajemnica kamiennego kręgu

- Kristin Hannah - Magiczna godzina

Doktor Julia Cates, wybitna psychoterapeutka, zostaje oskarżona o poważny błąd medyczny. To kres kariery zawodowej, która dotąd stanowiła jedyny sens jej życia. Tak się jednak składa, że w tym samym czasie z lasów otaczających miasteczko, w którym wyrosła, wyłania się kompletnie zdziczałe dziecko. Kim jest? Doktor Cates postanawia otoczyć dziewczynkę opieką i zbadać tę tajemnicę. Kiedy ich losy nagle się splotą, Julia odnajdzie wszystko, czego dotąd było jej brak.

patronat | 2016-06-19
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Cztery wciągające pozycje, a każda z nich zdecydowanie warta przeczytania. Polecam!

natty089 | 2016-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2016